Yemyeşil ve sağlıklı bitkiler için ihtiyacınız olan tek şey bu bileşen. Ayda bir bardak ve bir yıl boyunca gıpta edilecek çiçekli bitkilere sahip olacaksınız. İşte bu.

soğan kabukları

Bahçıvanlığı sevenler, sağlıklı ve bereketli bitkilerinin her yıl büyüdüğünü görmenin ne kadar güzel olduğunu bilirler . Özen ve tutku çiçeklerle karşılığını verir ama bunun gerçekleşmesi için bitkilerin ihtiyaçlarına özen göstermeniz gerekir. Hepsi aynı değil, bu yüzden bunlar da farklı.

Ancak, bitki bakımının sırları var ve bugün kesinlikle kaçırmamanız gereken bir tanesini göreceğiz. İster evinizde, ister terasınızda, ister balkonunuzda veya bahçenizde bitkileriniz olsun, her yıl harika çiçeklerin açması için size vereceğimiz bu tavsiyeye uymayı ihmal etmeyin.

365 gün boyunca bereketli bitkiler

Aslında, bu malzemeden sadece bir fincan ile tüm yıl boyunca 365 gün boyunca bereketli bitkilere sahip olacaksınız . Neden bahsettiğimizi öğrenmek için okumaya devam etmeli ve tüm bitkilerinizi kurtaracak bu sırrı denemelisiniz. Aşağıda, bir sonraki paragrafta gerekli tüm detayları bulacaksınız.

Tüm yıl boyunca gelişen bitkiler için ayda bir fincan

Söylediğimiz gibi, her zaman sağlıklı ve bereketli bitkilere sahip olmanın bir sırrı vardır. Sıcakların gelmesi ve günlerin uzamasıyla birlikte çiçekler açmaya başlayacak ve tüm güzelliklerine hayran kalınabilecektir. Bitkilerin her zaman bereketli büyümesi için dikkat edilmesi gerekir .

Aslında, bitkilere yardım edilmeli ve sürekli bakıma ihtiyaç duyulmalıdır. Ancak bu şekilde yılın 365 günü çiçek açarlar. İşin sırrı, ayda bir fincan özel bir içeriktir . Bitkiler için çok iyi olan doğal bir üründür. Soğandan ve özellikle kabuğundan bahsedelim .

Ayda bir kase soğan

Bunu kullanmak gerçekten çok basit. Bir soğan alın ve soyun. Yarım litre kaynamış su ile birlikte cam bir kaba koymanız gereken kabuklara gerçekten ihtiyacınız olacak . O yüzden şimdi soğumaya bırakın. Sadece su soğuduktan sonra çözeltiye devam edebilirsiniz.

Hatta soğuyunca 5 yemek kaşığı pirinç ve 1 lt oda sıcaklığında su eklemeniz gerekecek . Birkaç saat bu şekilde bırakın ki pirincin nişastayı salması için zaman olsun. Daha sonra karışımı bir elekten geçirebilir ve her bitki için ayda bir bardak kullanabilirsiniz. Sonuçlar harika.

Soğanın bitkiler üzerindeki faydaları

Yılın 365 günü çiçekli ve sağlıklı bitkilerin sırrı soğandır. Özellikle kabuğunu gördüğümüz gibi. Aslında bu, bitkilerin büyümesi için birçok temel unsuru içerir . Bunlar arasında kalsiyum, fosfor, potasyum ve magnezyum bulunur. Hepsi de antibakteriyel, antiseptik ve antioksidan özellikleri garanti eden minerallerdir.

Soğan

Bu, bitkilerin iyi büyümesini ve mükemmel bir sağlık durumunu destekler. Soğan bitkiyi köklerine kadar besler . Ancak bu soğan gübresini kullanmadan önce bitkiyi yukarıdan su ile nemlendirmenizi hatırlatırız. Bu, bitkinin tüm besin maddelerini emmesi için temel bir adımdır. Şimdi dene!

ev