Bu malzemelerden sadece bir bardak ile çiçekler tüm yıl boyunca güzel olacak: bu malzemeler ayda sadece bir kez yeterlidir.

Bitkilerde Coca Cola

Tüm yıl boyunca çiçeklere sahip olmak için mükemmel bir gübre nasıl oluşturulur ? Muz kabuğu, evde her zaman bulunan bir başka önemli doğal bileşene ek olarak, olmazsa olmaz bir bileşendir. Bu doğal ürün ayda sadece bir kez kullanılarak bitkinin tekrar güzel ve çiçeklerle dolu olmasına yardımcı olur. Nasıl hazırlanır  ve kullanılacak ikinci malzeme nedir? Hemen şimdi deneyelim.

Tüm yıl boyunca çiçekler için gübre: malzemeler

Sektörün fidanlıkları kendi yöntemlerini, yani muz kabuğuna dayalı doğal bir gübrenin hazırlanmasını ve kullanılmasını açıkladılar. Bu bileşen organik atık olarak kabul edilir, ancak asla atılmamalı ve tekrar kullanılmamalıdır. Bunun için uzmanlar nasıl hareket edilmesi gerektiğini adım adım açıklıyor.

Her ay bu tür gübre, her türlü besini bağışlamak için doğrudan bitkiye dökülür . Yaz aylarında da 15 günde bir kullanılabilir. Muz kabukları ve doğal beyaz pirinç gibi malzemeler az ve doğaldır.

Gübrelik pirinç

Muz kabuklarını alın ve su ve 4 yemek kaşığı pirinç içeren bir kaba koyun. Art arda iki gün etki etmesi ve yumuşaması için bırakın. İçeriği filtreleyin ve ardından bitkileri sulayın. Azot, potasyum ve kalsiyum varlığı çok yüksektir ve gübre besin açısından zengindir . Tamamı kullanılmazsa 2 gün saklanabilir.

Doğal gübre olarak muz kabuğuna alternatifler

Yine muz  kabukları yardımıyla ayda bir veya yazın 15 günde bir kullanılacak diğer mükemmel gübreler yapılabilir .

Bu sıcak bir alternatif ve şöyle devam ediyor:

  • Kabukları bir kesme tahtası kullanarak parçalara ayırın. Miktar, litre su başına yaklaşık 5 kabuktur;
  • Bir tencereye bir litre su doldurun ve kaynamasını bekleyin;
  • Zamanı gelince kabukları ekleyin ve 15 dakika kaynamaya bırakın.

Isıyı kapatın ve ardından içindekileri soğumaya bırakın. Kabukları blender ile karıştırarak ilerleyebilir veya sıvısını süzebilirsiniz. Aynısı, bitkileri sulamak için suyla birlikte kullanılmak üzere plastik bir şişenin içinde saklanabilir.

Muz kabuğu tüm yıl boyunca çiçek açar

Bir fırın tepsisine yerleştirilmiş muz kabuklarıyla üçüncü bir alternatif daha var. Pürüzsüz dış kısmın aşağı yerleştirilmesi gerekecektir.

Düşük ısıda siyah bir görünüm alana kadar pişirilir. Kabuğu alın ve her şeyi küçük parçalara ayırın, ürünü hava geçirmez bir kapta saklayın . Bu durumda, besin takviyesi için ayda bir kez toprağa ekilmelidirler.

ev