Çiçeklerin tüm yıl boyunca gür büyümesini sağlamak için şu basit yöntemi kullanabilirsiniz: tüm adımlar.

Çiçeklerin içindeki fincan

Mayıs ayı geldiğinde bahar tüm güzelliğiyle kendini göstermeye başlar. Çiçekler ve bitkiler sahneye hakimdir ve  çoğu zaman sizi nefessiz bırakan bir renk gösterisi sunar. Son aylarda pek çok kişi, en çağrıştırıcı ve hoş çiçeklerden bazılarını seçerek, bahçelerini ve hatta evlerinin içini bu doğa harikalarıyla doldurmaya karar verdi. Bununla birlikte, herhangi bir bahçecilik uzmanının bildiği gibi, çiçeklerinizin ve bitkilerinizin  gür bir şekilde büyümesini ve sürekli çiçek açmasını sağlamak için  , yeşil dostlarınıza büyük özen göstermeniz ve belki de çiçeklerin her zaman açmasını sağlayan bazı yöntemlerden faydalanmanız gerekir. . yıl.

Bu yöntemi uygulayın – ihtiyacınız olan her şey burada

Bir örnek   , genellikle bahçelerde ve hatta evlerin odalarında bulduğumuz çok zarif çiçekler olan orkidelerdir . Orkideler gerçekten evinize en uygun çiçeklerden biridir: güzel olmalarının yanı sıra, evin her köşesine renk katmayı ve baş döndürücü bir aroma vermeyi başarırlar.

Peki orkidelerin mümkün olduğu kadar çok tomurcuğu olmasını ve tüm yıl boyunca çiçek açmasını nasıl sağlayabiliriz? Orkidelerin sürekli çiçek açmasını sağlayacak çok etkili bir yöntem olduğunu pek çok kişi bilmiyor   .

Yapmamız gereken ilk şey, antioksidan, antibakteriyel ve antiseptik özellikleri garanti eden kalsiyum, potasyum, fosfor ve magnezyum gibi elementler içerdiğinden soğanı alıp kabuğunu kesmektir  Bu nedenle soğan kabuğu, orkidelerin çok hızlı yetiştirilmesi için idealdir.

Orkide çiçekleri

İşlem, soğan kabuklarının cam bir kaba konulması ve içine yarım litre kaynamış suyun dökülmesinden ibarettir. Suyun soğumasını bekledikten sonra bir sonraki adıma geçiyoruz, yani  pirinci başka bir kaba koyuyoruz  ; potasyum, fosfor ve magnezyum içeren bir başka olağanüstü element. Oda sıcaklığındaki bir litre suya beş yemek kaşığı pirinç yeterlidir. Bu noktada  pirinç suyunu filtrelemeye devam ediyoruz  , bu nedenle suyun bir süzgeçten geçirilerek başka bir kaba aktarılması gerekiyor.

Filtrelenmiş pirinç suyunu koyduğumuz kabın içine,  daha önce  soğan kabuğuyla oluşturduğumuz solüsyonu ekleyebiliriz , bu durumda her şeyi dikkatlice filtreleyebiliriz. İyi bir karışım ve gübrelemeden önce orkideler için besin açısından zengin mükemmel bir karışım elde ettik.

Çözüm, çiçeklerin kısa sürede büyümesini sağlayacak.

Bu karışımı uygulamaya başlamadan önce yaprakların üzerine biraz su püskürterek nemlendirmek her zaman daha iyidir. Hepsi bu kadar değil, çünkü uzmanların tavsiyesi,   gübrenin daha iyi emilmesi için orkide toprağına da biraz su dökülmesidir . Gübrelemeye devam etmeden önce ne kadar zaman geçmesi gerekir? İdeal olanı köklerin yeşile dönmesi için yaklaşık otuz dakika beklemek olacaktır.

orkideler

Gübre artık uygulanabilir. Öncelikle solüsyonu yaprakların üzerinden geçirmek için pamukla biraz alacağız. Bu basit yöntemle  orkide yaprakları artık böcek ve mantarlarla uğraşmak zorunda kalmayacak  ve bol miktarda vitaminin tadını çıkarabilecektir.

Minerallerin, daha sağlıklı ve güçlü büyüyebilen yapraklar için olağanüstü bir müttefik olduğu ortaya çıktı. Alternatif olarak, solüsyonu  bir sprey içerisine döküp yaprakların üzerine püskürterek  ayda bir veya iki kez uygulayabilirsiniz.

Mantar ve parazitlerle etkili bir şekilde mücadele etmek için yaprakların altına da sisleme yapılmalıdır. Son olarak, bu harika çiçeklerin çok hızlı büyümesini teşvik etmek  , yaprakları tonlamak ve güçlendirmek için çözeltiyi vazonun toprağına dökmek mümkündür

ev