Çiçeklerin tüm yıl boyunca bereketli bir şekilde büyümesini sağlamak için şu basit yöntemi kullanabilirsiniz: tüm adımlar.

çiçekler içinde fincan

Mayıs ayı geldiğinde bahar tüm güzelliğiyle kendini göstermeye başlar. Sahneye çiçekler ve bitkiler hakimdir ve çoğu zaman sizi nefessiz bırakan bir renk gösterisi sunar. Birçoğu, son aylarda, en çağrışım yapan ve hoş çiçeklerden bazılarını seçerek, bahçelerini ve evlerinin içini bu doğa harikalarıyla doldurmaya karar verdi. Bununla birlikte, yeşil baş parmağı olan herkesin bildiği gibi, çiçeklerin ve bitkilerin bereketli bir şekilde büyümesi ve sürekli çiçek açması için yeşil dostlarınıza çok iyi bakmanız, hatta belki de çiçeklerin her zaman çiçek açmasını sağlayan bir yöntemden faydalanmanız gerekir. zaman. yıl

Bu yöntemi uygulayın – ihtiyacınız olan tek şey bu

Bir örnek , bahçelerde ve hatta evlerin odalarında sıkça rastladığımız çok zarif çiçekler olan  orkidelerdirOrkideler gerçekten de eviniz için en uygun çiçeklerden biri: güzel olmanın yanı sıra, evin her köşesine bir renk ve sarhoş edici bir koku vermeyi başarıyorlar.

O halde orkidelerin mümkün olduğu kadar çok tomurcuğu olmasını ve tüm yıl boyunca çiçek açmasını nasıl sağlayabiliriz? Orkidelerin sürekli çiçek açmasını sağlamanın çok etkili bir yöntemi olduğunu çoğu kimse bilmez .

Antioksidan, antibakteriyel ve antiseptik özellikleri garanti eden kalsiyum, potasyum, fosfor ve magnezyum gibi elementler içerdiğinden, yapılacak ilk şey bir soğan almak ve kabuğunu kesmektir Bu nedenle soğanın kabuğu, orkideleri çok hızlı yetiştirmek için idealdir.

orkide çiçekleri

Prosedür, soğan kabuklarını bir cam kaba yerleştirmek ve içine yarım litre önceden kaynamış su dökmekten ibarettir. Suyun soğumasını bekledikten sonra bir sonraki adıma geçiyoruz, yani pirinci başka bir kaba koyuyoruz , potasyum, fosfor ve magnezyum içeren bir başka olağanüstü element. Oda sıcaklığında bir litre su ekleyeceğimiz beş yemek kaşığı pirinç yeterlidir. Bu noktada pirinç suyu süzülür ve bu nedenle bir elekten geçirilerek başka bir kaba aktarılması gerekir.

Filtrelenmiş pirinç suyunu koyduğumuz kabın içine, daha önce soğan kabuğu ile yaptığımız solüsyonu da bu durumda her şeyi dikkatlice filtreleyerek ekleyebiliriz. İyi bir karışım ve gübrelemeden önce orkideler için besin açısından zengin mükemmel bir bileşik elde ettik.

Çözüm, çiçeklerin kısa sürede büyümesini sağlayacak

Bu karışımın uygulanmasına devam etmeden önce, yapraklara biraz su püskürterek nemlendirmek her zaman daha iyidir. Hepsi bu kadar değil, çünkü uzmanların tavsiyesi, gübreyi daha iyi emmek için orkidelerin toprağına da su dökmek . Gübreye devam edebilmem için ne kadar zaman geçmesi gerekiyor? İdeal olan, köklerin yeşile dönmesi için yaklaşık otuz dakika beklemek olacaktır.

orkideler

Şimdi gübre uygulanabilir. Çözeltiyi yapraklara geçirmek için önce pamuklu bir bezle biraz alacağız. Bu basit yöntemle orkidelerin yaprakları artık böcek ve mantarlarla uğraşmak zorunda kalmayacak ve bol miktarda vitamin alabilecekler.

Mineraller, daha sağlıklı ve daha güçlü büyüyebilen yapraklar için istisnai bir müttefiktir. Alternatif olarak, solüsyonu bir sprey şişesine dökün ve ayda bir veya iki kez uygulayarak yapraklara püskürtün .

Mantar ve parazitlerle etkili bir şekilde mücadele etmek için yaprakların altına da ilaçlama yapılmalıdır. Son olarak, bu harika çiçeklerin çok hızlı büyümesini desteklemek , yaprakları tonlamak ve güçlendirmek için solüsyonu vazonun toprağına dökmek mümkündür .