Aylarca gür çiçekler elde etmek için bu mucizevi malzemeyi kullanın. Eskiden en sevdiğiniz gübreyi artık kullanmayacaksınız.

İşte bahçenizdeki tüm çiçeklerin açmasını sağlayacak organik gübre yapmak için kullanmanız gereken meyve . Bunu yapmanın prosedürünü keşfedip öğrendikten sonra, her zaman piyasadaki en iyisi olduğunu düşündüğünüz kimyasal gübreyi kullanmayı bırakacağınızdan eminiz.

Artık başka gübre kullanmayacaksınız

Kaç kez çiçeklerinin kuruduğunu ve bitkilerinin öldüğünü gördün? Bazen tek çare ölü bitkileri atmak ve yenilerini almak gibi görünüyor. Güçlü bir yeşil baş parmağı olmayanlar, evlerinde veya bahçede ekilen bitkilere bakmakta büyük zorluk çekebilirler.

Ancak bazen, sayısız ve cömert tedaviye rağmen, sorun seçtiğimiz ürünlerde yatmaktadır. Bitkilerimizin sağlığını onarılamaz bir şekilde tehlikeye atabilecek çok agresif kimyasal gübreler var .

Tam da bu nedenle, çoğu zaman organik gübrelere geçmek bir çözüm olabilir. Bunlar, çevreye saygı duymamızı ve aynı zamanda çok para tasarrufu yapmamızı sağlayan mükemmel alternatiflerdir. Aslında, doğal gübreler genellikle doğrudan gıda ürünlerimizin atıklarıyla üretilir .

gübreler

Bugün bahçıvanlığa yeni başlayan ve tüm bitkileri için organik bir örtüye ihtiyaç duyanlar için mükemmel bir teknik ortaya koyuyoruz. Bugün tüm bitkileriniz için çok özel bir örtü yapmayı öğreneceksiniz.

Bu arada, bunu organik olarak yapacak. Tüketime uygun olmadığı için çöpe atacağınız bir meyvenin artıklarını kullanacağız . Kesinlikle onları atmayın, çünkü bugün inanılmaz organik ambalajlar yapmayı öğreneceksiniz. Söz konusu meyve çok sevilir ve ülkemizde her mevsim tüketilir, merak etmeyin çünkü evinizde mutlaka bulunur.

Aylarca canlı çiçekler

Bunu gerçekten etkili bir organik gübre yapmak istiyorsanız , önce muhtemelen zaten kilerde veya buzdolabında bulunan bir meyvenin kalıntılarını almanız gerekecektir. Değilse, evin yakınındaki manavdan birkaç sente satın alabilirsiniz: portakaldan bahsediyoruz.

Güneşte kurumaya bırakmanız gerekecek. Portakalın , tüm bitkilerinizin yeşermesi ve büyümeyi harekete geçirmesi için besleyici ve mükemmel elementler olan nitrojen , fosfor, potasyum, C vitamini açısından zengin olduğunu bilmelisiniz .

Aylarca canlı çiçekler

Portakalın kalıntılarını kuruttuktan sonra , onları un haline getirip harmanlamanız gerekecek. Şimdi tek yapmanız gereken bu tozu 30 günde bir tüm bitkilerinizin üzerine serpip alt tabaka ile karıştırmak. Bu şekilde substratının mikrobiyotasını aktive edecek ve örtü nitrojen, fosfor, potasyum, C vitamini bileşikleri ile zenginleşecektir.

Böylece kökler de tüm besinleri emebilecektir. Sonuç harika bir çiçek olacak . Bu organik gübre ile hem çok paradan tasarruf edeceksiniz hem de çevreye saygılı ve bitkinizin sağlığına zarar vermeyen bir madde kullanabileceksiniz.