Kabartma tozu o kadar çok yönlü bir üründür ki bahçe işleri için de faydalıdır!
Kese ve yüz maskesi gibi cilt bakımı, evi temizlemek ve dezenfekte etmek için kullanılabileceğini zaten biliyorsunuz… ve bugün onu bitki bakımında nasıl kullanacağınızı öğreneceksiniz!
Doğru kullanın, hem kendi sağlığınız hem de bahçeniz için kimyasal ve zararlı her türlü üründen uzak durun!
Meraklı? Hadi başlayalım!

Bahçe ve kabartma tozu

1. Bahçe ve kabartma tozu: Eski tencereleri, kavanozları temizleyin ve yeniden kullanın

Kusursuz karışım sayesinde yeniden kullanmaya karar verdiğiniz kavanozlardaki eski etiketleri zahmetsizce çıkarabileceksiniz!
Tek yapmanız gereken bir kaşık sızma zeytinyağı ile bir çay kaşığı bikarbonatı birleştirmek , biraz karıştırarak karıştırmak ve etiketlerin üzerine sürmek: kaplar tertemiz olacak ve tamamen yağdan arındırılacak!

Öte yandan, eski vazoları temizlemek istiyorsanız, bir kaşık mısır nişastası , kabartma tozu ve sitrik asit (yarım limonun suyu!) ekleyin. Karışımı yüzeylere dikkatlice gezdirin ve ardından su ile durulayın.

2. Atmosferi parfümleyin

Boş ve temiz bir sprey şişesini suyla doldurun ve kötü kokulu nesnelerin veya köşelerin (rögar kapağı, el arabası, kova gibi) kokusunu gidermek için 2 yemek kaşığı kabartma tozu ekleyin.

3. Kirli çamaşırları temizlemek için bahçe ve kabartma tozu

Çoğu zaman, bahçeyle uğraşırken giysilerinize kir ve su bulaşır.
Yıkamadan önce 1 çay kaşığı karbonatı 2 çay kaşığı su ile karıştırın ve karışımı doğrudan çentiklerin üzerine yayın. En fazla 5 dakika dinlendirin ve her zamanki gibi devam edin!

Bahçe ve kabartma tozu

4. Bitlerden veya küflerden kurtulun

Bitkileriniz yaprak bitleriyle kaplıysa, 1 litre suyu 2 çay kaşığı karbonatla karıştırın , karışımı bir sprey şişesine koyun ve doğrudan bitkinin üzerinde kullanın! Aynı karışımı küf varlığında da kullanabilirsiniz ama 10 günde bir püskürtmeyi unutmayın!

5. Bahçıvanlık ve kabartma tozu: Karıncalardan kurtulun

Karıncaları bahçenizden uzak tutacak 2 basit malzeme! Bir çay kaşığı karbonatı 2 şekerle karıştırın
ve karınca yuvasının etrafına biraz ürün dökün.

Bahçe ve kabartma tozu

6. Ağrılı kıymığı çıkarın

Kıymıklar gerçekten acı verici olabilir ve çıkarılması zor olabilir. Daha fazla ağrıyı önlemek için, etkilenen bölgeyi kabartma tozu ile örtün, bandajlayın ve en fazla 4 saat etki etmesi için bırakın.

7. Bahçıvanlık ve kabartma tozu: Yabancı ot büyümesi

Evinizin veya bahçenizin duvarları yabani otlarla doluysa, üzerlerini kabartma tozu ile kaplayın: yeniden büyümelerini önleyebilir .