Bahçede aspirin kullanmak bir bahçıvanın sırrıdır. İşte her ay ekmelerinin 5 nedeni, kendiniz deneyin ve sonuç sizi şaşırtacak.

Bahçedeki aspirin

Birçok bahçıvan bahçelerinde aspirin kullanmaya başladı. Bu, ağrıyı veya gribi hafifletmeye yardımcı olan bir analjezik ve antiinflamatuardır. Bu ilaç, içerdiği aktif maddeler sayesinde romatizmal veya eklem ağrısı çeken kişiler tarafından sıklıkla kullanılmaktadır.

Ama bahçıvanlığın aspirinle ne ilgisi var? Görünüşe göre bu ilacın bir molekülü diğer kullanımlara da olumlu yanıt veriyor. Aspirinin tıbbi özellikleri etkilidir, ancak bahçe ve bitki bakımında kullanıldığında eşit derecede etkilidir .

aspirin

Aspirin bu nedenle bitkilerin korunmasına yardımcı olur ve bahçıvanların onu her ay bahçelerinde kullanmaya karar vermelerinin 5 nedeni vardır ,     örneğin çok fazla biber, salatalık ve domates mahsulü olması   veya kendi bitkilerinde olması. Bitkilerde gübre veya benzeri olarak kullanılan birçok ürüne alternatif bir çözüm. Ama gidip onu kullanmaya başlamanız için 5 nedenin neler olduğunu görelim.

Bahçedeki aspirin: bu yüzden koymak zorundasın

Az önce söylediğimiz gibi, aspirin bahçıvanlar tarafından sebze ve bitkiler için kullanılıyor ve hepimizin bunu yapmaya başlaması için 5 neden var. İşte bitkinin içine bir aspirin koyarak elde ettiği faydalar aşağıdadır. İşte buradalar:

  • Büyüme : Aspirin bitki büyümesini arttırır. Özellikle doğal olarak düşük miktarda salisilik asit üreten bitkilere yardımcı olur. Sadece aspirini suda çözün ve ürünü bir sprey şişesi yardımıyla püskürtün. Hemen büyümede bir iyileşme göreceksiniz.
bitki
  • Hastalıklar : aspirin bitkilerin bağışıklık sistemine yardımcı olur ve büyümelerini engelleyen mantar ve bakterilere karşı etkili bir şekilde savaşır. Bu durumda, yarım tablet aspirin kullanın ve ardından her zaman bir sprey şişesi yardımıyla çözeltiyi bitkilerin üzerine püskürtün.
  • Çiçeklenme : salisilik asit etilen üretimini azaltır ve bu sayede bitkiler uzun süre çiçekte kalır. Sadece bir aspirini suda çözün ve çiçeklenmeyi uzatmak için çiçekleri olan bitkileri bu solüsyonla sulayın.
  • Köklendirme Hormonu : Aspirin, çeliklerin daha hızlı büyümesine yardımcı olur. Aslında, bir bitkiyi kestikten ve ondan bir çelik elde ettikten sonra, bunu yaklaşık 4 saat boyunca damıtılmış su ve bir aspirin çözeltisine batırın. Bu şekilde kesim, aspirinin özelliklerini emecek ve daha dirençli olacaktır.
bitkileri korumak
  • Böcekler : Bitkinin yapraklarına püskürtülen su ve aspirin solüsyonu böcekleri uzak tutar. Ayrıca bu solüsyonu su ve aspirin ile böcek ısırıklarında kullanırsanız bu durumda da oldukça etkili olacaktır.

Az önce bitkilerinizde neden aspirin kullanmanız gerektiğini gördük. Kullanmaya başlayın, bitkilerinizin hemen daha sağlıklı ve bereketli olduğunu göreceksiniz . Artık onları tedavi etmek için saatler harcamak zorunda kalmayacaksınız çünkü ayda bir basit bir aspirin ile her sorunu çözmüş olacaksınız. Siz de deneyin!

ev