Bahçeye bir kaşık şeker bırak bakalım ne olacak. Yapmaya başlarsanız çok güzel bir şeyi hemen fark edeceksiniz, işte bu yüzden yapmalısınız.

Yaz mevsimi sadece insanlar için değil hayvanlar için de her zaman çok zordur . Sıcaklıklar gittikçe yükseliyor ve geçen yıl gelmiş geçmiş en sıcak yazlardan birini yaşadıysak, bu kesinlikle farklı olmayacak. Aslında meteorologlara göre serin bir yaz beklenmiyor.

İşte tam da bu yüzden hayvanlara yardım etmelisin ve bunu onlarla çok fazla temasa geçmeden ufak ufak yapmalısın . Örneğin, serin bir yere bir kase su koymak, ihtiyacı olan birçok hayvana yardımcı olabilir. Belki tam olarak evin yakınına koyamazsınız ama çok kullanışlıdır.

bahçe

O zaman hayvanlara yardım etmenin başka bir yolu var ve bu sadece su koymak değil. Aslında bahçeye bir kaşık şeker koymanız gerekecek ve garip görünse bile çok yardımcı oluyor . Aşağıda size bu yöntemle ilgili tüm detayları vereceğiz ve bunu neden yapmanız gerektiğini anlatacağız.

Bu yüzden bahçeye bir kaşık şeker koymalısın.

Dediğimiz gibi özellikle yaz mevsiminde hayvanlara yardım etmek çok önemlidir . Bu yüzden onlara yardım etmelisin. Hiçbir hayvanı veya böceği öldürmememiz gerektiğini söylemeye gerek yok çünkü bazıları ekosistemlerin hayatta kalması için her şeyden önce çok önemlidir.

Bahçenize bir kaşık şeker koymanızın nedeni çok basit. Yüksek sıcaklıklardan çok etkilenen arılar için faydalı olacaktır . Bu şekilde hayatta kalmalarına yardımcı olacaksınız, ancak her zaman onu evden uzağa ve belki de sık sık ziyaret ettikleri bir ağacın yanına koymayı unutmayın.

bir kaşık şeker

Ayrıca bir kaşık şekere birkaç damla su ekleyerek biraz erimesini sağlayın . Bu sayede arılar, sıcak yaz günlerinde kendilerini zor durumda bırakacak kadar sıcakta beslenecek bir şeyler bulmuş olacaklardır. Ancak merak etmeyin, sonrasında bahçenizde kalan arıları riske atmamalısınız.

Arılardan da çok korkmanıza gerek yok . Yalnızca sinirlendiklerinde veya korktuklarında saldırırlar ve genellikle kendi hayatlarını korumak için harekete geçerler. Ancak sizi arı sokma olasılığı çok düşüktür, bu yüzden hiç endişelenmeyin. Ancak bahçede bir kaşık şeker attıktan sonra karşılaşabileceğiniz arılar sadece arılar değildir.

arılar ve kelebekler

Aslında çok daha utangaç hayvanları da çekebilirsiniz. Yüksek sıcaklıklara düşük sıcaklıklara göre daha alışkın olsalar bile kaşıktan biraz şeker almaktan vazgeçmeyenler kelebeklerdir . Hatta bu, zor durumdaki bir kelebeği kurtarabilir ve tekrar uçmasını sağlayabilir çünkü kelebek bir süre sonra gücünü geri kazanacaktır.

Tek yapmanız gereken, özellikle daha zayıf olan bu hayvanlara yardım etmeye çalışmak . Ne de olsa evde şeker var ve onlar için özel olarak almak zorunda değilsiniz. Bu yaz evinize bir kaşık koymayı deneyin ve ne olduğunu görün.