Bahçede bulaşık makinesi için tuz kullanarak bahçede meydana gelen bir sorunu çözebiliriz. İşte hangisi.

Evlerimizin temizliği için piyasada en iyi ev hijyeni mağazalarında bulduğumuz birçok malzemeyi kullanma eğilimindeyiz , ancak bunların başka çözümler bulmak için de kullanılabileceğini herkes bilmiyor.

Örneğin bikarbonatı ele alalım , elimizdeki diğer malzemelerle birleştirildiğinde hem gıdaları dezenfekte etmek hem de yüzeylerdeki kiri sıyırmak için birçok amaç için kullanılabilir.

Bulaşık makineleri için tuz: işte bahçede nasıl kullanılacağı

Ayrıca birçok evde ve özellikle restoran mutfaklarında bulaşık makinesi bulaşıkların kurumasını ve yıkanmasını hızlandırmak için kullanılır , bu da bulaşıklarımızı temiz ve dezenfekte etme eğilimindedir.

Ancak sürekli kullanımda, bu cihaz atık ve kalıntılarla dolar ve kireç oluşabilir ve bunu önlemek için içine bulaşık makinesi tuzu konur.

Bu tuz, yalnızca bu sorunların oluşmasını önlemeye yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda bulaşık makinesinin içindeki suyu hafifletir ve bu nedenle, mekanizmayı bozabilecek zararlı kalıntı ve tortular oluşturmama eğilimindedir.

Bulaşık makineleri için tuz: bahçede kullanıldığında ne olur?

Bulaşık makinesi tuzu hemen etki eder ve sonuç şaşırtıcıdır ve bu nedenle birçok kişi onu bahçede çok özel bir sorunu çözmek için kullanma eğilimindedir .

Aslında, çiçek tarhlarımızda , parazit taşıma eğiliminde olan bitkilerden başka bir şey olmayan ve etrafındaki herkese bulaşabilen ve bu nedenle pek hoş karşılanmayan yabani otlar bulabiliriz .

Hepimiz Disney klasiği Alice Harikalar Diyarında’yı hatırlarız ve bir sahnede kahraman kendini güller ve diğer çiçeklerle dolu bir bahçede bulur ve burada ot zannedilerek kovalanır.

nasıl devam edilir

Diğer bitkilerin onun tarafından kirletilme korkusu, zavallı Alice’in aslında bir insan olduğunu açıklayamadan karalanması ve kötü bir yola gönderilmesi anlamına gelir.

Evlerimizdeki ve bahçelerimizdeki yabani otları yok etmek için bir sprey şişesine bulaşık makinesi için biraz tuz koyup biraz sirke koyup bitkilerimize ve çimlerimize püskürtmeniz yeterli .

İşi kolaylaştırmak için, bahçemizin sulama sisteminin dayattığı şekilde her şeyi dağıtacak olan yağmur sisteminin içine bileşimi yerleştirebiliriz .

sirke ve tuz

Bu bir herbisit görevi görecek ve yabani otlar uzak bir anı olacak ve bahçemiz her zaman yeşil olacak ve bize sırrımızın ne olduğunu soran herkesi kıskandıracak.

Bu yöntemler en iyi çocuk bakıcıları tarafından kullanılır ve bunların birçoğu web’de bulunabilir, sadece biraz göz atın ve biraz kurcalayın ve çok yararlı olabilecek videolar ve bilgiler bulun.

Şimdi sadece biraz bulaşık makinesi tuzu alıp bahçenizdeki tüm yabani otları yok etm