Dış tuğla duvarlardaki beyaz noktalar ne kadar iğrenç? Onlardan tamamen kurtulmak çok zaman almaz.

Tuğla duvardaki beyaz noktalar

Dış tuğla duvarlar , tipik olarak kırsal kesimde bulunan rustik stille mükemmel bir şekilde harmanlanan geleneksel notalarla avluyu özgün kılmaktadır. Ahşap gibi değerli bir malzeme, özünü ve güzelliğini bozmamak için çoğu zaman “ham” bırakılmıştır . Ancak, dış hava koşulları yardımcı olmuyor ve zamanla duvarlarda bu malzemenin güzelliğini bozan, yıllar içinde bozulan klasik beyaz noktalar gelişebilir. Bu lekelere ne sebep olur ve onlardan kesin olarak nasıl kurtuluruz? Uzmanlara söz.

Tuğla Duvarlardaki Beyaz Noktaların Sebebi Nedir?

Gelenek ve zarafet bir arada , aslında dış duvarlarda tuğlaları herhangi bir işlem veya farklı renk olmadan doğal bırakma eğiliminde olan birçok insan var. Büyüleyici bir üslupla, ormanın yeşili ile gökyüzünün mavisi arasındaki Ligurya ve Toskana hinterlandında olduğu gibi Fransız veya İtalyan kırsalına atıfta bulunurlar.

Zamanla endüstriyel ya da salaş gibi diğer tarzlara da olumlu yaklaşmış olsa da rustik stille mükemmel uyum sağlayan cesur bir seçim . Dış mekan söz konusu olduğunda, hava koşulları ve değişen mevsimler bu unsurları tamamen mahvederek etkiler.

Tuğla duvarlar genellikle kiremit üzerine ıslanan yağmurun bir sonucu olarak oluşan ve rahatsız edici beyaz lekeleri oluşturan kireçten etkilenir .

Tuğla duvar beyaz noktalar

Bu sadece göze hoş görünmeyen lekeler meselesi değil , aynı zamanda zamanla tuğlayı ufalanana kadar harap edebilecek bir bozulma sürecidir. Kireç tüm yüzeylerde lekelenir, aşınır ve genişler: Özellikle yağmura ve neme doğrudan maruz kalan bir dış alanda bunu durdurmak kolay değildir.

Engellenemiyorsa da bazı ekonomik yöntemlerle ve evde bulunan malzemeler sayesinde ortadan kaldırmak mümkün.

Bu bileşenle dış tuğla lekelerinden kurtulun

Belirtildiği gibi, kireçtaşı evin iç ve dış yüzeylerini ele geçirir . Karoya nüfuz edene ve beyaz noktalar oluşturana kadar yavaş yavaş çarpan yağmur gibi su tarafından oluşturulur.

Bunları ortadan kaldırmak ve tuğlayı doğal güzelliğine geri döndürmek için adım adım ilerleyin. Yapılacak ilk şey, karolar boyunca biriken her türlü partikül ve pisliği ortadan kaldırmak için vakumlamaktır.

Hemen ardından bulaşık deterjanı ile zenginleştirilmiş çok sıcak suyla bir kova doldurulur: solüsyon ilgili bölgelere sürülmelidir . Tüm fazla suyu çıkarmak için bir süpürge alın.

Su ve deterjan

Az ya da çok büyük beyaz noktaları gidermek için gerçek numara olan son adıma geçiyoruz. Sıcak su ve çamaşır suyu (yaklaşık 300 ml) içeren bir kova alın . Solüsyon lekelere uygulanmalı ve 15/30 dakika etki etmesi için bırakılmalıdır.

Duvarlar için çamaşır suyu

Bir süpürge alın ve tamamen yok olana kadar fırçalayın. Operasyonun kış aylarında birkaç kez tekrarlanması gerekecektir, ancak bu, tüm beyaz lekelerin izlerini ortadan kaldırmak için mükemmel bir yöntemdir .

ev