Bahçede yabani otlar ve yosunlar? Bu sistem ile kesinlikle sorununuzu çözeceksiniz. Bir anda ortadan kaldırmak için püskürtmeniz yeterli. İşte yeşil alanınızı kurtaracak sistem.

Bahçedeki yabani otları ve yosunları yok etmek için bir çözüm arıyorsanız , sizin için doğru ilacımız var . Bunu püskürtürseniz, kesinlikle yok olurlar.

Bahçenize nasıl güzel bir görünüm verebilirsiniz?

Kendi yeşil alanınıza sahip olacak kadar şanslıysanız , ister küçük bir terasta veya balkonda, ister daha da iyisi bir sebze bahçeniz veya küçük bir bahçeniz varsa , kesinlikle en iyi şekilde ilgileneceksiniz.

bakımlı bahçe

Bununla birlikte, yeşil parmak konusunda uzman olanlar bile, ne yazık ki oldukça yaygın olan bir sorunla mücadele etmek zorunda kalırlar: yabani otların ve yosunların sızması . Kendinizi kaç kez bu düşmanları bahçenizden yok etmek zorunda buldunuz ?

Ne yazık ki, her yerde büyüyebilirler , yeşil alanınızın görüntüsünü bozabilirler ve hatta bahçenizdeki ekinleri bile engelleyebilirler . Yabani otlardan ve yosunlardan kurtulmak kolay bir iş değildir.

Bu sorunu sınırlamak için mevcut tüm silahlarınızı zaten serbest bıraktıysanız, ancak başarılı olamadıysanız, bu makaleyi okumaya devam edin. Bugün size yüzünüzü gülümseteceğinden emin olduğumuz bir çözüm sunuyoruz: Bunu püskürtürseniz yabani otlar ve yosunlar kalıcı olarak yok olacaktır.

Ancak, dikkate almanız gereken bazı sabit noktalar vardır. Öncelikle, yabani otları yok etmenin kolay olmadığını söyleyelim : Onlardan kurtulduğunuzu düşündüğünüzde, mantar gibi aniden yeniden ortaya çıkıyorlar.

“Çim asla ölmez” diyen söz tesadüf değildir . Ancak çoğu zaman kimyasal ve suni ürünlerin kullanımını gerektirse de ortadan kaldırmanızı sağlayan birkaç yöntem vardır . Ancak, amacınız kesinlikle bu tür ürünleri satın almak değilse ve bunun yerine doğal bir çözüm arıyorsanız , size uygun bir çözümümüz var.

Bahçedeki yabani otlardan ve yosunlardan hızlı bir şekilde nasıl kurtulursunuz?

Bahçemizdeki yabani otları ve yosunları ayıklamak ne büyük güçlük . Kendinizi kaç kez bu sorunla karşı karşıya buldunuz? Çözümü henüz bulamadıysanız, bu makaleyi okumaya devam edin çünkü sonunda bu can sıkıcı sorunu bugün çözeceksiniz.

Yabani otlar ve yosun

İlk olarak, tüm yabani otların eşit yaratılmadığını bilmelisiniz . Bazıları çok yıllık, bazıları yıllık . İkincisi tohumlardan doğar ve sadece birkaç ay yaşarken, ikincisi onlarca yıl hayatta kalabilir: Sonunda kendinizi özgürleştirdiğinizi düşündüğünüzde bile, burada güzel bahçenize bakıyorlar .

Onlardan kurtulmak sabır ve azim gerektirir. Genellikle kimyasallar size yardımcı olabilir. Ancak haklı olarak kullanmayı düşünmüyorsanız, işte yabani otlardan ve yosunlardan kısa sürede kurtulmanızı sağlayacak doğal çözüm .

Pek çok kişinin hayatını değiştiren sırrı keşfetmeye hazır mısınız? Öyleyse hemen başlayalım. Yapmanız gereken ilk şey 60 derecede sıcak su elde etmektir . Oldukça büyük bir kabı bu sıvıyla doldurun – en az 600 ml suya ihtiyacınız olacak – ve bir kaşık kabartma tozu ekleyin . Sonra her şeyi karıştırın.

Şimdi bir sprey şişesi alın ve solüsyonunuzu bir huni yardımıyla nebülizöre dökün. Oldukça dirençli eldivenler almayı unutmayın çünkü sodyum bikarbonatla temas eden eller özellikle hassas hale gelebilir.

Artık doğal pestisitiniz hazır olduğuna göre , tek yapmanız gereken bahçenizdeki yabani otlara veya yosunlara veya bu sinir bozucu yabani otların büyümeyi sevdiği dış karoların boşluklarına püskürtmek.

Sonucu görmek için en az üç gün beklemeniz gerekecek . Bu süreden sonra kendinizi bir mucize ile karşı karşıya bulacaksınız : yosun ve yabani otların tamamen kuruduğunu göreceksiniz. Şimdi tek yapmanız gereken onları yırtarak çıkarmak.

Her şeyi iyi bir şekilde çıkardığınızdan emin olun, ayrıca kökleri de sökün, aksi takdirde üç hafta içinde yeniden büyüme eğilimi gösterirler. Bu nedenle, yeşil alanınızın düşmanlarından kurtulmanın ne kadar basit olduğunu gördünüz mü ? Sadece bir doğal malzemeye ihtiyacınız var: bu şekilde bahçenize yeniden denge ve uyum sağlayacaksınız .

Kaynar suyun aynı zamanda mükemmel, doğal , güvenli ve etkili bir herbisit olduğunu biliyor muydunuz? Bir litre suyu kaynatın ve kaynamaya devam edin, yabani otlarınızın üzerine dökün. Sadece bitkilerin üzerine düşürmemeye dikkat edin çünkü onları hemen yakabilir.

Boraks ayrıca bahçe herbisit olarak da kullanılabilir. Bu durumda yapmanız gereken sadece 250 gram boraksı 2 buçuk litre suda seyreltmek ve ardından karışımı yabani otlarınıza püskürtmek olacaktır.

Bahçenizdeki veya sebze bahçenizdeki toprağa zarar verebileceğinden bu sistemi çok sık kullanmayın. Tuz, aynı zamanda , doğal bir pestisit görevi görebilen başka bir doğal ilaçtır : örneğin, bahçe yollarınıza veya fayanslarınızın derzlerinin arasına serpin.

Yabani otları ve yosunları temizleme tekniği