Bahçede kısa sürede nasıl domates yetiştirileceğini hep birlikte görelim: Bu tüyo sayesinde hasat bol ve hızlı olacak!

Kendi bahçenize bakma fırsatı gerçek bir ayrıcalıktır. Bunu yapabilen ve yeterli alana sahip olan herkes çok şanslı. Tutku bu aktiviteyi gerçekleştirmede temel bir faktördür: bahçecilik becerileri olmadan bir bahçe yaratmak çok zordur. Dikkat, sevgi, azim ve sabır gerektirir. Tüm bu niteliklere sahipseniz bahçeniz yalnızca mükemmel, kaliteli ürünler üretecektir.

Azim, sabır ve sevginiz varsa bu elbette büyük bir avantajdır; Ancak botanik bilgisi olmadan ve bazı ipuçlarını bilmeden sonuçlar aynı olmayacaktır. Bazı ipuçlarıyla sebzelerinizi yetiştirme sürecini hızlandırmak, süreleri kısaltmak ve sonuçları iyileştirmek mümkündür. Bugün mümkün olan en kısa sürede zengin bir domates hasadının nasıl elde edileceğinden bahsedeceğiz. En iyi yetiştiricilerin bildiği şaşmaz bir yöntem. Burada ne olduğunu öğrenin.

Hızlı büyümenin anahtarı

Vitaminler hızlı ve sağlıklı büyümenin temelidir. Evet, bitkiler de tıpkı insanlar gibi güçlü ve sağlıklı büyümek için doğru besinlere ve vitaminlere ihtiyaç duyarlar.

Beslenme faktörü dikkate alınmazsa sonuçlar hiçbir zaman tam anlamıyla tatmin edici olmayacaktır. Her bitki türü toprakta bulunan tüm mineral ve vitaminleri kökleri aracılığıyla alır. En önemli vitaminlerin emilimini teşvik ederek bu süreci teşvik etmeliyiz: topraktaki varlıklarını arttırmalıyız.

Köklerin emebileceği her şey 360 derecelik hasatımızla sonuçlanır. Bu, domatesin sağlığını, hızlı büyümesini, büyüklüğünü, zenginliğini ve lezzetini etkiler. Bu faktörü göz ardı edersek, büyümenin hızlı ve iyi olmama riski vardır. Bu nedenle kimyasal ve tehlikeli gübrelere başvurmadan, doğrudan evimizde doğal bir gübreye hayat vermek iyi olacaktır. Aşağıda sadece iki malzemeyle mükemmel gübreyi nasıl yapabileceğinizi anlatıyoruz.

Ev domatesleri için bahçedeki gübre: iki malzeme yeterli

Sağlıklı ve bol bir hasat elde etmek için bitkilerimizi besleme şeklimize dikkat etmeliyiz. Bazen su ve güneş yeterli olmuyor. Domates söz konusu olduğunda sağlıklı, bol ve hızlı mahsulün anahtarı elimizde.

İşte evde iki dakikadan kısa sürede hazırlayabileceğiniz bir gübre. Sadece iki bileşeni var ve özel mağazalara gitmeye gerek yok.

Bu, evde iki dakikadan kısa sürede hazırlayabileceğiniz bir gübredir. Sadece iki malzeme var ve özel mağazalara gidip bir servet harcamanıza gerek yok. İhtiyacınız olan şey maya ve domates salçası.

iki malzeme: salça ve su

Yarım litre sıcak suya iki büyük yemek kaşığı domates salçası ekleyin. Salçanız yoksa iki yemek kaşığı şımarık reçel veya iki yemek kaşığı şeker ile değiştirebilirsiniz. Ancak en etkili içerik konsantredir.

Sıradaki ne?

Konsantrenin tuz içermemesi gerektiğini lütfen unutmayın. Bildiğimiz gibi tuz aşındırarak bitkilerin ortaya çıkmasını ve büyümesini engeller. Daha sonra suyu ve konsantre karışımı iyice karıştırın ve mayayı ekleyin. 100 gram maya yeterlidir.

İyice karıştırın ve karışımı en az yarım saat dinlendirin. Bu süre zarfında maya aktive olur ve fermente olmaya başlar. Gerekli sürenin sonunda karışım 10 litre sıcak veya kaynar su ile seyreltilmelidir.

Erken ve zengin bir hasat için ipuçları

  • Soğuk su ülkemize zarar verir. Domateslerimizi bu mükemmel gübreyle beslemeden önce toprağın kuru olmadığından emin olmalıyız. Kuruduğunda akan suyla sularız ve ancak o zaman gübremizi ekleriz.
  • Yaprakları da nemlendirirsek sonuç daha da şaşırtıcı olacaktır. Kısa sürede inanılmaz bir şey olacak: Bahçede birçok sağlıklı ve kaliteli domates yetişecek.