Neden bitkilere her zaman üç defne yaprağı koymalısınız? Bu inanılmaz numarayı sadece çocuk bakıcıları biliyordu.

Kısa sürede etkili sonuçlar almanızı sağlayacak bu gerçekten dahiyane çözüm hakkında her şeyi açıklıyoruz .

Güçlü ve bereketli bitkiler, nasıl yapılır

Birçok insan, her zaman güçlü ve bereketli bitkiler elde etmenin hiç de çocuk oyuncağı olmadığını bilmiyor . Bitkilerin sağlıklı ve genel olarak formda olmalarını sağlamak için onlara en iyi şekilde bakabilmek çok önemlidir.

Bugün size tavsiyemiz, bitkileri doğru zamanda sulayın . Birçoğu, bitkilerin iyi büyümesi için sık sık sulanmaları gerektiğine dair yanlış bir inanca sahiptir.

Güçlü ve gelişen bitkiler

Aslında öyle değil. Her bitki sadece ihtiyaç duyduğunda sulanmalıdır : Doğru miktarda ve günün en uygun saatlerinde su verilmesi de önemlidir. Örneğin, termal şoklardan kaçınmak için yoğun saatlerde sulamadan kaçınmak gerekir.

Bir diğer çok önemli ipucu da bitkileri doğru miktarda ışığa maruz bırakmaktır . Bitkiler hayatta kalmak için doğal olarak ışığa ihtiyaç duyar, ancak aşırı ısı sağlıklarını onarılamaz şekilde tehlikeye atabilir. Ayrıca bitkiyi aşırı rüzgarlı bir alana maruz bırakmak da aynı şekilde ona zarar verebilir.

Ve yine, bir bitkiyi başka herhangi bir bitkiyi yetiştirir gibi yetiştirmeyi düşünemezsiniz . Bu durumlarda bilgi çok önemlidir. Bitkinizi ayrıntılı olarak inceleyin, evin içindeki en iyi yer hakkında bilgi edinin ve onu ne sıklıkta sulamanız gerektiğini öğrenin.

Ayrıca hangi bitkilerin birbirleriyle birleşerek en iyi şekilde hayatta kalabildiklerini anlamaya çalışın. Botaniğin arkasında hiçbirimizin hayal bile edemeyeceği bir çalışma var. Amaç uzman olmak değil, evimizdeki bitkileri nasıl yaşatabileceğimizi anlamaktır.

Örneğin aşağıda, bilmediğinizden emin olduğumuz bir numarayı açıklıyoruz.

Bitkilere 3 defne yaprağı koyun

Bitkilere neden 3 defne yaprağı koymanız gerektiğini merak ediyorsanız , işte şimdi nedenini açıklıyoruz ve her şeyden önce neler alabileceğinizi ortaya koyuyoruz.

Defnenin sayısız faydalı özelliği bünyesinde barındıran bir bitki olduğunu bilmelisiniz . Zengin olduğu besinler arasında potasyum, fosfor, amino asitler, vitaminler ve hatta flavonoidler yer alır.

Bir araya getirilen tüm bu besinler, bakteri ve mantarları uzak tutma yeteneğine sahiptir , bu nedenle bitkilerin geçerli müttefikleridir.

bitkilerde defne yaprağı

Defnenin en iyi şekilde çalışması için bir infüzyon hazırlamanız gerekir. Defne yaprağını kaynamış su ile birleştirip birkaç dakika dinlendirmelisiniz. Bu yapıldıktan sonra, suyu filtrelemeniz ve bitkilerinizi bununla sulamanız gerekecektir.

Alternatif olarak, defneyi doğrudan bitki üzerinde doğrayarak toprakla karışarak doğal bir gübre oluşturabilirsiniz. Bu prosedürü uygun gördüğünüz kadar tekrarlayabilirsiniz Bitkilerinizin her zaman nasıl güçlü ve bereketli olacağını göreceksiniz.