Güzel ve mis kokulu çiçeklere sahip olmak için evinizdeki tüm saksıların içine serpiştirmeniz gereken temel malzeme budur.

Bitkilerin bakımı için pek çok doğal ilaç vardır ve bunların arasında baharatlar bile dikkate alınması gereken müttefikler olabilir. Bir çiçek bahçesine ya da rengarenk bir balkona sahip olmak istediğinizde, özellikle bir malzeme günün her saatinde kesinlikle fark yaratabilir. Her şeyden önce parazitleri yenmek ve her türlü hastalığın saldırısına karşı koymak için kullanılır: Uzman bakıcıların ne kullandığını birlikte öğrenelim mi?

Bitkiler için baharatlar: işe yarıyorlar mı?

Uzman çocuk bakıcıları her zaman kimyasal ürünlerin kullanılmamasını, mümkün olduğunca doğal kaynaklı içeriklerin tercih edilmesini tavsiye eder. Örneğin baharatlar, gıdalar için lezzet arttırıcı olarak veya günlük sağlık için kullanılır, ancak özellikleri güzel ve sağlıklı bitkilere sahip olmak için şiddetle tavsiye edilir.

Bitkiler için baharatlar

Özellikle bir bileşen, her tür paraziti yenmek için kullanılır ve bitkiye ihtiyaç duyduğu korumayı sağlamak için doğrudan toprağa dökülür.

Sağlıklı ve güzel bitkiler için her saksıda sadece bir malzeme

Sektördeki profesyonellerin kullandığı ve ev kullanımı için de tavsiye edilen doğal içerik hardal tozudur. Mutfakta yaygın olarak kullanılan bu doğal bileşen, bitki bakımı için gerçek bir müttefiktir.

Formülasyonu , bitkiyi etkileyen parazitleri ölene kadar yenebilmek gibi özellik ve avantajlar açısından zengindir . Hardal zehirli veya kimyasal değildir, bu nedenle böcek öldürücü etkisi diğer canlılar için tehlikeli değildir.

hardal tozu

Kullanımı çok basit, aslında her bir vazonun doğrudan yere dökülmesi için tek bir kaşık yeterli olacaktır . Bundan hemen sonra, her zamanki gibi sulamadan önce toprağı gevşetin ve hardalın emildiğinden emin olun. Bitkiyi her mevsim saldıran parazitlerden ve salyangozlardan korumak için ayda bir kez yapılacak bir işlem.

Bahçıvanlar için bu , her zaman ve tüm bitkiler için kullanılacak doğal bir gübredir. Özellikleri arasında bitkiyi kökten yaprağa kadar besleyen ya da sağlıklı ve güçlü çiçeklenme için ilkbaharda kompost olarak kullanılan faydaların geliştirilmesi yer alır.

Bu, meyve ve çiçekli bitkiler için gerekli olan nitrojen ve fosfor açısından zengin olduğu kabul edilen bir bileşendir .

Karıncaların sadece bitkilerde değil, aynı zamanda domates ve salatalık gibi sebzelerde de yoğun bir şekilde gelişini engellemek için kullanılır . Ayrıca en istilacı parazitlere veya bitki kuruyana ve ölene kadar bitkinin özüyle beslenebilen salyangozlara karşı da mükemmeldir. Toz hardal, çeşitli bitki parazitlerine karşı koruyucu bir perde görevi görmesi ve mineral tuzlarca zengin bir besin olması nedeniyle her mevsim ve her türlü hava koşulunda kullanılabilir .