Bahçenizdeki zararlılara karşı sarımsak nasıl kullanılır?

Bahçenizi istila eden parazitlerle mücadele etmek istiyorsunuz ama piyasadaki ürünlere güvenmiyor musunuz? Tamamen doğal bir çözüm, tamamen doğal bir ürün kullanmak olabilir: sarımsak.

Yetiştirilmesi kolay olup, içerdiği maddeler ve keskin kokusu sayesinde meyve bahçelerimizi parazitlerden korumak için kullanılabilir.

bahçede sarımsak ve sarımsak nasıl kullanılır

Bahçenizdeki zararlılara karşı sarımsak nasıl kullanılır?

Mahsullerimizi korumanın ilk yolu, onların yakınına sarımsak dikmektir.

Karakteristik  , keskin kokusu,  örneğin gülleri veya şeftali ağaçlarını kaplayabilir ve bu da onları korumak için faydalıdır.

Bu nedenle pek çok uzman, özellikle yaprak bitlerine ve böceklere karşı gül fidanlarının yakınına sarımsak ekilmesini tavsiye ediyor; veya bir şeftali ağacının gövdesinin etrafında; Aynı şey havuç, soğan ve pırasa için de geçerlidir: Sarımsak, kokusuyla diğer bitkilerin kokularını gizleyebilir ve böylece parazitlerin yönünü değiştirebilir.

Yine: sarımsak, marul ve kerevize saldıran yaprak bitlerinin yanı sıra bazen domatesleri istila eden kırmızı örümcekle de savaşabilir; Ayrıca lahanayı solucanlara karşı korumada da faydalı olabiliyor ve salyangozlara karşı da etkili olabileceğini iddia edenler var.

Ancak sarımsak başka bir açıdan da çok yararlı olabilir: Doğal pestisitlerin doğrudan bitkilere püskürtülmesini sağlayabilirsiniz. Aslında acı biberle birleştirildiğinde çok etkili olabilir   .

maxresdefaults 5'e karşı sarımsak nasıl kullanılır

Bazı tarifler

Bu antiparazit karışımını kendi başınıza “hazırlamanın” en basit yolu şudur: biraz yeşil biber, üç diş sarımsak ve bir küçük soğan alın, iyice öğütün ve en az bir gün marine etmelerine izin verin: hiçbir şey yapmanıza gerek yok yoksa pestisitiniz hazır.

Bunun yerine ikinci bir tarif şu şekilde olabilir: Dört diş sarımsak, küçük bir soğan ve kırmızı biberle püre yapın, ardından her şeyi bir litre suda iki saat bekletin, ardından süzün ve bir çay kaşığı bitkisel yağla karıştırın.

Bahçe için   altı diş sarımsak, bir soğan ve bir yemek kaşığı acı biberden oluşan ve bir litre sıcak suyla seyreltilmiş bir karışım hazırlayabilirsiniz.

ev