Her gün mutfakta çeşitli tarifler için ya da sadece çayınızı veya kahvenizi tatlandırmak için kullanıyorsunuz. Ancak çizgiyi korumak için ölçülü tüketmeniz gerekiyorsa, şeker evde birçok yönden sizin için çok faydalı olabilir. Bonus olarak, bahçenizde de harikalar yaratacaktır. Bahçıvanlar arasında çok popüler olan bu madde çevre dostudur ve haşere istilasını sınırlamanıza yardımcı olacaktır. Bonus olarak şeker, çocukların ve evcil hayvanların çevresinde güvenle kullanılabilir. Arı veya uğur böceği gibi faydalı böceklere de zarar vermez. Bahçede şekerin nasıl uygulanacağını ve az bilinen kullanımlarını keşfedin.

Çiçek bahçesi

Bahçe zararlılarına karşı doğal tuzak: İşte şekerin nasıl kullanılacağı!

Meyve    sineği ve ev sineği evde ve bahçede çok fazla zarara neden olabilir. Günlük olarak yaşanmaz olduklarından bahsetmiyorum bile! Onları bahçenizden kovmak istiyorsanız, bu şeker bazlı sinek tuzağını deneyin. Hazırlanması çok basit ve hızlı.

Bu çözüm ayrıca karıncalar, yaprak bitleri veya sivrisinekler gibi tatlı maddelere çekilen diğer böcekler için de çalışır.

İşte tüm bu istenmeyen durumlardan kurtulmak için izlenmesi gereken adımlar:

  • Küçük bir kapta 1/2 su bardağı pudra şekerini 1 yemek kaşığı boraks ile karıştırın.
  • 1 su bardağı ılık suyu karışımın üzerine dökün.
  • Ardından, pamuk toplarını çözeltiye batırın ve karıncaların ve sineklerin sıklıkla göründüğü farklı alanlara koyun.

Böcekler, yutulduğunda onları yok eden borik asit olan boraksın varlığından şüphelenmeden şeker tarafından çekilecektir.

Şeker

Evde şekerin diğer kullanımları

Mutfak ve bahçe dışında şekerin birden fazla hilesi olduğunu görünce şaşıracaksınız.

İşte şeker kullanmanın bazı alışılmadık yolları:

  1.     Bahçıvanlık yaptıktan sonra kıyafetlerinizde lekeler fark ettiniz mi?   Çıkarmaları zor olabilir, ancak biraz şeker ve su yeterli olacaktır . 1/2 su bardağı pudra şekerini bir kaseye dökün ve macun kıvamına gelecek kadar ılık su ekleyin. Bu karışımı doğrudan lekeye uygulayın, iyice nüfuz etmesine izin verin ve her zamanki gibi yıkayın. Tamamen ortadan kaybolma!
  2.     Vazoya şeker eklemenin kesme çiçek buketinizin ömrünü uzatabileceğini biliyor muydunuz? Vazoda bir çorba kaşığı şekerle temiz su karıştırın. Bu çözelti aynı zamanda suyu etkileyebilecek ve çiçeklere zarar verebilecek bakterilerin büyümesini de engeller. Daha da optimal bir etki için vazoya bir yemek kaşığı sirke ekleyin.
  3.     Elleriniz yağlı ve yağlı olduğunda nasıl dezenfekte edilir Muhtemelen bilmiyorsunuzdur, ancak şeker sabunun etkisini büyük ölçüde tamamlayabilir. Aslında çok hijyenik bir yıkama için doğal bir çözümdür. 1 çay kaşığı şekeri biraz suyla karıştırın, ardından ellerinizi her zamanki gibi yıkayın.
  4. Bir sirke, şeker ve su çözeltisi kullanarak bitkilere ek besinler sağlayın. Büyümelerini artırmak için ideal çözüm budur!
  5.     Birinci sınıf bir eksfoliyatör olan şeker, güzellik dünyasında da oldukça popülerdir.Ev yapımı bir vücut peelingi yapmak istiyorsanız, eşit miktarda şeker, zeytinyağı ve ceviz yağı hindistan cevizini (badem veya jojoba) karıştırın. Sonuç: Cildiniz pul pul dökülmüş, yumuşak ve ışıltılı!
  6. Kahve öğütücüyü temizlemek için şekeri de kullanabilirsiniz. 1/3 ila ½ fincan şekeri öğütücünüzde 10 dakika öğütün. Bıçaklardaki herhangi bir birikimi temizlemek için çıkarın. Öğütücü yine parlıyor!
  7.   Son olarak hamamböceklerini şekerle evinizden uzaklaştırabilirsiniz . Tek yapmanız gereken eşit miktarda şeker ve kabartma tozunu karıştırmak. Hamamböceği gördüğünüz yerlere serpin. Bu ideal tuzaktır: hamamböcekleri göz açıp kapayıncaya kadar kaybolur!