Kuşlar her gün bahçeye saldırır mı? Bahçıvanın sırrı ile bu sevimli yaratıklar asla geri gelmeyecek.

kuş

Bahçelere saldıran serçeler ve kuşlar var , oburca tohumlardan veya mevcut çeşitli mahsullerden etkileniyor. Bahçeyi yetiştirenler kesinlikle bu ziyaretten memnun değiller, çünkü her şeyden önce mahsul daha gelişmeden mahvoluyor veya çalınıyor. Birinci kural onları incitmemekse, ikincisi onları uzak tutmak ve artık bahçeye yaklaşmamalarını sağlamak için bazı numaralara önem veren bahçıvanların sırrına dayanmaktadır.

Bir bahçıvanın sırrı ile kuşları bahçeden uzak tutun

Kuşlar zeki ve zarif hayvanlardır , çoğu zaman bir arada yaşamaları mümkün olmasa ve bahçeler onların oburluklarından tamamen mahvolsa bile. Tohumlar ve meyvelerle beslenirler, ekilecek çok az şey ve kullanacak hiçbir şey bırakmazlar.

sebze bahçesi ve bahçe

Bahsedildiği gibi bahçıvanların sırrı, kuşları incitmeden uzak tutabilecek yöntemler bulmakta yatar . Gürültüler de dışlanmalıdır, çünkü tam olarak hayatta kalamayacakları kadar korkmuş olabilirler (aşırı durumlarda). Bu nedenle bir daha geri gelmemesi için başka yöntemlere başvurmak mümkündür .

Bitkiler arasında bir CD

Korkuluk, bahçeye kuşların saldırmasını önlemek için tüm çiftçilerin her zaman benimsediği eski bir çözümdür. Buna ek olarak, kuşları korkutan ve yaklaşmalarını engelleyen bir ışık emisyonu ile başka benzer yöntemler kullanılabilir .

Sadece eski bir CD’yi alın ve bir ip yardımıyla asın. Yansıtıcı kısım dışa dönüktür ve güneş tarafından üretilen bir ışık oyunu ile en açgözlü kuşu rahatsız edecek özel bir etki elde etmek mümkün olacaktır. Onlar için tehlikeli bir yöntem değildir ve invaziv değildir. CD’si olmayanlar, parlak ve yansıtıcı ise, alüminyum folyo veya eski gümüş renkli çatal bıçak takımlarını rahatlıkla kullanabilirler.

Kuşlara karşı metal kediler

Bahçeye asabileceğiniz metal kedi kafaları satılıktır . Gözlerde en meraklı kuşları korkutan, güneşi yansıtan misketler vardır. Bu hayvan türünün sevmediği bir takım unsurlar, bahçeyi korumak için bir numaralı düşman görmesi ve gözleri yerine can sıkıcı ışık huzmeleri ile.

askılı naylonlar

Naylon ipleri misina gibi asma yöntemini de tercih edebilirsiniz . Herhangi bir genç ekin veya fidenin yaklaşık 10 cm yukarısına paralel ve aralarında 10 cm mesafe olacak şekilde yerleştirilirler. Bu görünmez ve istilacı olmayan bir engeldir, ancak kuşlar için yine de onları korkutacak kadar belirsiz bir şeydir.

serçe ve sebze bahçesi

Deneyimsiz olanlar için kuşlar, biber ve lavanta gibi kokulara dayanamazlar: onları bahçeden uzak tutmak için mükemmel araçlar.

ev