Sarımsağın sadece yemek pişirmede kullanılabileceğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Gerçekte, sayısız özelliği sayesinde bahçecilikte de faydalı olabilir, aslında orkidelere tek bir diş sarımsak koyarsanız gerçekten mucizevi bir sonuç alırsınız: daha fazlasını öğrenelim.

Sarımsak birçok özelliğe sahip bir üründür, tam da bu nedenle bahçe işlerinde bize yardımcı olabilir. Bu harika yiyeceğin bitkilerimizde, özellikle de orkidelerde gerçekten harika bir sonuç verebileceğini herkes bilmiyor Olağanüstü güzelliğe sahip bitkilerdir, aslında bulundukları ortama zarafet ve incelik katarlar. Ancak bir diş sarımsak sayesinde onları daha iyi büyüteceğinizi herkes bilmez.

Sağlıklı ve bereketli orkideler: işte böyle yapılır

Orkideler tropikal kökene sahiptir ve bu nedenle çok soğuk veya çok sıcak yerler dışında her ortama kolayca uyum sağlarlar, aslında ılıman sıcaklıkları, dolayısıyla 18 ila 28 dereceyi tercih ederler . Hava kökleri onları özel kılar ama aynı zamanda beslenmeleri için de faydalıdırlar çünkü tüm besinleri buradan emerler.

Bulundukları yere zarafet ve zarafet kattıkları için onları sıklıkla evlerde veya ofislerde buluruz. Ayrıca, farklı renklerde bulunurlar. Yetiştirmek zor değil ama büyümeleri için bazı önlemlerin alınması gerekiyor.

orkideler

Örneğin bir pencere pervazına, pencere yanına yerleştirmek daha iyi olur, bu şekilde güneş ışınları orkidelerimizi doğrudan etkilemez. Beslenmelerine gelince, özellikle ilkbahar ve yaz aylarında günde birkaç kez sulamalısınız .

Toprağını çok sık kontrol etmelisiniz, aslında kuruysa hemen sulamanız gerekir ama hala nemliyse buna gerek yoktur. Bu operasyon en iyi sabah yapılır . Bunlar bitkinin sağlığı için alınması gereken küçük önlemlerdir.

Aslında bir tane daha olacaktı. Tamamen doğal bir çözümdür. Sadece bir diş sarımsağa ihtiyacınız olacak . Bu mamanın sadece mutfakta kullanılması gerekmiyor, bahçe işlerinde de kullanılması gerekiyor, aslında antibakteriyel özellikleri sayesinde orkidelerimiz için çok faydalı olabilir: nasıl olduğunu öğrenelim.

orkideler

Orkidelerde diş sarımsak – bunun için var

Bitkinin büyümesini ve doğru gelişimini desteklemek için basit bir doğal ilacı uygulamaya koymak gerekir. Bir sarımsak infüzyonu yapmanız gerekecek . Nedeni? Antibakteriyel etkisi ve kokusu sayesinde her türlü parazitten kurtulabileceksiniz.

Hazırlanması çok basit ve hızlıdır. Sadece 2 litrelik bir şişe ve temizlenmiş ve ikiye bölünmüş 4 diş sarımsak almanız gerekecek. Önce şişeyi doldurun ve sarımsağı içine dökün. İnfüzyonu en az bir gün dinlendirin.

Hazır olur olmaz orkidelerinizi sulamak için kullanabilirsiniz. Hemen büyük gelişmeleri fark edeceksiniz ve artık herhangi bir parazit izi kalmayacak.