Bu hile sayesinde sıcak ağdaya veda edebilirsiniz. Ve haklı olarak, bu bal tekniği yüzdeki tüyleri almak için mükemmeldir. Bu ağrısız yöntem, birkaç hafta boyunca uygularsanız mükemmel epilasyon yapmanızı sağlar.

Bir güzellik salonunun kapısını zorlamak yerine neden doğal olarak ağda yapmıyorsunuz? Bu bal ucu, tüylerin yeniden çıkmasını engellerken tüyleri alır. Yüz gibi hassas alanlar için mükemmeldir!

Yüzü epilasyon için bal nasıl kullanılır?

Yüzünüzde bir şerit soğuk ağda kullanmak yerine, tahriş etmeyen doğal bir epilasyon yöntemi seçin. Bu bal hazırlığı kusursuz bir sonuç için saç kökünü siler . Ağdanın neden olduğu küçük sivilcelere veda edebilirsiniz.

peeling etkili bileşen

Bu numara ile yüzünüze nasıl ağda yapılır?

Ağrısız ve etkili epilasyon için ihtiyacınız olacak:

  • 1 yemek kaşığı yulaf ezmesi
  • 2 yemek kaşığı bal
  • 2 yemek kaşığı limon suyu, durdurulamaz bir sağlık gıdası .

Diğer malzemeleri eklemeden önce tahılları ince bir toz haline gelene kadar bir havanda ezerek başlayın. Karıştırıp kıvamlı bir macun elde ettikten sonra yüzünüze sürün ve 15 dakika bekleyin. Son olarak tek yapmanız gereken yüzünüzü yıkamak. En iyi sonuçlar  için bu yöntemi haftada 3 defaya kadar kullanın . Bir ay sonra önemli bir fark göreceksiniz. Bu peeling tekniği, özellikle limon hassasiyeti nedeniyle hassas ve reaktif cilde sahip kişiler için önerilmez.

mükemmel epilasyon

Yüz ve vücudun tüm bölgeleri için başka epilasyon teknikleri vardır.

Bal tekniğinin ötesinde, geleneksel ağda veya ustura olmadan da yapmanın başka yolları da var. Bu doğal yöntemler  , istenmeyen tüylerden arındırılmış temiz bir cilt için tüylerin yeniden çıkmasını engeller.

1-Bu karışım yüzdeki tüyleri alır

Tüylerin uzamasını yavaşlatmak ve yumuşak cildi yeniden kazanmak için bu doğal tüy alma yöntemi zorludur. Yüz gibi hassas bölgelerin yanı sıra koltuk altı, dudak üstü, bikini bölgesi veya sırt bölgesi gibi bölgelerde de kullanılabilir. Bir yemek kaşığı hindistancevizi yağı , bir yemek kaşığı zerdeçal, lavanta esansiyel yağı, çay ağacı esansiyel yağı, bir yemek kaşığı karbonat, bir çay kaşığı bal ve bir yemek kaşığı tuzlu su   getirmeniz gerekecek .    Pürüzsüz bir macun elde edene kadar tüm bu malzemeleri karıştırın.. Bu hazırlığı epilasyon yapılacak bölgeye uygulayın ve 20 dakika kadar etki etmesi için bırakın. İkna edici sonuçları gözlemlemek için, bu hareketi bir ay boyunca haftada üç kez benimsemek gerekecektir. Zerdeçal, tüylerin inceltilmesini, renklendirilmesini ve yeniden saç çıkmasının önlenmesini mümkün kılar. Batık tüylere ve tahrişe neden olabilen geleneksel ağdaya nazik bir alternatif.

pürüzsüz cilt

2-Bu teknik yüzdeki tüyleri gidermenize yardımcı olacaktır.

Tüm bölgeleri cilalamak için , birçok faydası olan bir bileşen olan  iki yemek kaşığı zerdeçal eklediğiniz papaya eti kullanın  . Önceki ilaçlar gibi, bu doğal ürünü  diğer epilasyon teknikleriyle aynı sıklıkta 15 dakikaya kadar bekletin.

Anlayacağınız gibi yüzdeki tüyleri yok etmek için epilasyon yöntemi olarak eksfoliyasyonu tercih edebilirsiniz. Kesin olan bir şey var: Bu ritüel, birkaç hafta içinde ikna edici sonuçları gözlemlemenizi sağlayacak!