Bu yöntemle balkon ve bahçedeki güller mevsim dışında da açabilecek. Mucizevi bir yöntem.

gül içindeki madde

Balkonda ve bahçede güller için yeni yöntem , kışın bile harika çiçek açmanıza olanak tanır. Uzman çocuk bakıcılarının önerdiği bu yöntem, herkesin her gün sofrasında bulundurduğu temel bir malzeme kullanılarak elde edilir. Güller bile bu önemli maddeyi kullanarak tüm faydalarından ve özelliklerinden yararlanabilecektir. açıklığa kavuşturacak mıyız? Uzmanlara söz.

Gül bitkisinin beslenmesi: uzman tavsiyesi

Güller zamanla solmaz ve güzeldir. Tüm bitkilerin kraliçesi, belki de uzun bir süre için bile ender güzellik ve çiçekler veren tek bitkidir. Her gün farklı bir renk veren bir dizi tonla, romantizmin ve aşkın çiçek sembolüdür.

Onları seven ve evinde yetiştirmek isteyenler de bunu en iyi şekilde yapabilmek için bilgi istemelidir. Gül çok uzun süre yaşayabilir ama bunun için özel ürünlerle beslenmesi gerekir .

çiçekli balkonda gül

Bunlar, yüksek besin gereksinimlerine ihtiyaç duyan hassas bitkilerdir . Genel olarak güller, büyüme evrelerinden önce bile ilkbaharda döllenmelidir. Sadece bu da değil, besinler belirli ama doğal bir gübre içinde yer alabilir. Ayrıca parazitlerin ve böceklerin saldırısına karşı koymak için idealdirler.

Mart ayında yapraklar ilk tomurcukları vermeye başlar ve gübrelemeye başlama zamanıdır. Uzmanların tavsiye ettiği klasik beslenme işlemlerine ek olarak, evde yaygın olarak kullanılan özellik ve faydalar açısından zengin bir içerik var.

Balkon gülleri bu özel malzeme ile açtı

Yukarıda belirtilen beslenme ve dikkat , genel olarak bahçedeki veya balkondaki gül bitkilerinin bakımını ifade eder. Balkonlarda çiçekli ve güzel güller olması için sektör uzmanları özel bir malzeme kullanıyor: bayat ekmek.

balkonda gül ekmeği

Sadece kabukta değil, kırıntıda da bulunan bir dizi özellik ve fayda. Bitkiler için tüm bu faydaları nasıl elde edersiniz  ?

  • Biraz bayat ekmek alın;
  • Beslenecek her gül fidesi için ikiye bölün;
  • Pek çok küçük parçaya bölün ve suyla dolu bir kaseye koyun;
  • Kaseyi veya kavanozu kapatın ve bütün gece yumuşamaya bırakın.

Bu noktada ekmekten elde edilen sıvıyı su ile süzün ve ardından  gülleri  sulayın . Tamamen doğal içerikli olduğu için haftada bir de uygulanabilen bir işlemdir. Yumuşak ve ufalanan bir kabuğa sahip olmak için, rozete kadar bocconcini veya muz gibi küçük ekmekleri tercih edin. Bu basit hareketle çiçeklenme mükemmel olacak.