Balkonda saklanacak bu 7 bitki eksik olamaz. Kokulu ve güzeller ama her şeyden önce sinekleri ve sivrisinekleri evden uzak tutuyorlar. İşte bunlar.

Sivrisineklerin evde olması asla hoş değildir ve artık sıcaklıklar yükselmek üzereyken önlemler alınmalıdır. Ciltte çok can sıkıcı izler bırakırlar ve çok kaşındıran şiş ve iltihaplı döküntülere neden olabilirler. Daha aşırı durumlarda, bu böcekler ölümcül hastalıklara bile yol açabilir.

Sinekler kesinlikle sivrisineklerden daha az zararsızdır ama aynı şekilde çok can sıkıcıdırlar . Bunlar her zaman etrafımızdadır ve vücudumuz tarafından üretilen feromonlardan kaynaklanmaktadır. Ancak, balkona koymak için doğal kovucular kullanabileceğinizi bilmelisiniz. Her şey bitkilerle ilgili.

Haşarat

Aslında sivrisinekleri, sinekleri ve diğer böcek türlerini kovmak için mükemmel olan birkaç bitki vardır . Bu yüzden mükemmel bir sonuç almak için onları evin balkonuna koyun. Aşağıda size seçebileceğiniz 7 tanesini göstereceğiz, ardından balkona koyun ve etkisine hayran kalacaksınız.

İşte balkonda saklanması gereken bitkiler

Dolayısıyla dediğimiz gibi böcek kovucu görevi gören bitkiler var ve herhangi bir kimyasal böcek ilacı almanıza gerek kalmayacak çünkü bunlar sizin için yeterli olacaktır. Sivrisinek ve sineklerin eve hiç girmesin diye balkonunuza koyabileceğiniz 7 tanesini size göstereceğiz.

  • Biberiye : Bu çok yönlü bir bitkidir. Hem mutfakta hem de saç bakımı için kullanılır ve bu nedenle balkona asılmasında fayda vardır. Böcekleri, özellikle de sivrisinekleri uzak tuttuğu düşünülürse , büyük bir yatırımdır. Evcil hayvanlar için de zehirli bir bitki değildir.
biberiye
  • Citronella : Piyasada sivrisineklere karşı citronella ürünleri olduğunu düşünüyorsanız cevap basit, balkonda mükemmel bir bitkidir. Bu bitki, sinekleri ve sivrisinekleri uzak tutan ezici bir limon kokusu üretmeye devam ediyor . Saksıda yetiştirilebilir ama çok sıcak ortamları tercih ettiğini bilin.
  • Calendula : Özellikle limonenin varlığından dolayı böceklere karşı mükemmeldirler . Özellikle turuncu ve sarı çiçeklerle açtığı zaman bakmak da çok güzel. Bu bitki aynı zamanda ısı ve güneş istiyor.
  • Adaçayı : aromatik bitki ama sadece değil. Balkonda olması tariflerinizi zenginleştirmenizi ve böcekleri uzak tutmanızı sağlayacaktır. Örneğin pencere pervazına yerleştirebilirsiniz.
lavanta
  • Lavanta : Böceklerin bu kokuyu sevmediği bilinmektedir. Lavanta böcekler, sivrisinekler, sinekler, karıncalar ve hatta kemirgenler üzerinde etkilidir . Açık havada kolayca yetiştirilir ve fazla bakım gerektirmez. Bu durumda evcil hayvanlar için zehirli bir bitkidir, bu nedenle her ihtimale karşı yere konmamalıdır.
  • Diş İpi Çiçeği : Kumarin içeren çok güzel bir bitkidir . İkincisi, böcek kovucu olarak çalışan bir maddedir. Ayrıca bu durumda zehirli olduğu için hayvan besliyorsanız uygun değildir.
  • Catnip : Bu bitki kediler tarafından sevilir ama böcekler tarafından nefret edilir. Aslında, ikincisinin sevmediği bir madde olan nepeta cataria içerir . Hem balkonda hem de evde yetiştirebilirsiniz.