Birçokları için düşünülemez görünebilir, ancak musluğa bir balon koyarsanız, çoğumuzun başına bela olan bir sorunu çözmek için başka hiçbir şeye ihtiyacınız yoktur.

musluk balonu

Kendine saygısı olan her ev, bir dizi öngörülemeyen olaya maruz kalır. Zamanla, aşınma ve yıpranma veya kazalar, bir acil durum şirketinin müdahalesini gerektiren arızalara ve hasarlara neden olabilir. Özellikle de bu sorunların çoğunun düzeltilmesi için çok fazla bekleyemeyeceği düşünülürse.

Ev Bakımı

Bu öngörülemeyen olaylar evinizin konforunu tehlikeye atabilir . Bu nedenle evin bazı stratejik noktalarına dikkat edilmesi ve özel bir dikkatle denetlenmesi tavsiye edilir.

Ev temizliği ve bakımı

Bunlar, arızalanma olasılığı en yüksek olan ve uygun bakımla önlenebilecek unsurlardır .

Sıhhi tesisat sorunları , kural olarak, 24 saat hizmet veren onarım şirketlerinin karşılaştığı en yaygın sorundur . Evin büyük bir bölümünün çeşitli odalar için su temin sistemi ile donatılması tesadüf değildir: banyolar, mutfak, çamaşır odası, bahçe vb.

Uygun özen ve bakımla önlenebilecek tesisat arızaları vardır . Bunlar tıkanmış tuvaletler, lavabolar ve küvetleri içerir. Bu tür bir arıza genellikle çok uygun maliyetli olmadığından, bu sistemlerin izlenmesi önemli ölçüde tasarruf sağlayabilir.

Suda aşırı kireç

Musluklardaki aşırı kireç , musluklardan çıkan suda kalsiyum ve magnezyum iyonlarının bulunmasından kaynaklanır. Bu iyonlar, yeraltı suyunda doğal olarak bulunur ve su buharlaştıkça boruların ve muslukların duvarlarında birikebilir.

Kireçtaşı tarafından bloke edilen su

Su sertliği , yani çözünmüş kalsiyum ve magnezyum miktarı, suyun kaynağına ve coğrafi bölgeye göre değişebilir. Bazı bölgelerde su özellikle sert olabilir, yani yüksek miktarda kalsiyum ve magnezyum içerir.

Su, borulardan ve musluklardan geçerken, boruların ve muslukların duvarlarında kalsiyum ve magnezyum mineralleri birikerek su akışını engelleyebilecek ve musluk arızalarına neden olabilecek bir kireç oluşumu oluşturabilir .

Musluğa bir balon koyun

Bunların çoğu musluklarla ve su akışını sınırlayan kireç taşı üretimiyle ilgilidir . Ancak muslukları açmak için büyük manevralara ihtiyacınız yok, bazen tek ihtiyacınız olan bir balon.

Evet, musluğa balon koyarsanız , yani çıkış ucunu ondan sararak konumlandırırsanız çok az masrafla sorunu çözersiniz, nasıl? Evlerden hiç eksik etmeyen bir ürünle: sirke.

Musluğa bir balon koyun

Sirkede bulunan asit olan asetik asit, muslukların ve diğer yüzeylerin kirecini gidermek için kullanılabilir. Asetik asit, kireçle reaksiyona giren, onu çözen ve çıkaran zayıf bir asittir.

Muslukların kirecini gidermek için sirke kullanmak için şu adımları takip edebilirsiniz:

Bir balon veya plastik torbaya biraz beyaz sirke dökün .

Musluğu sirke solüsyonuna daldırın ve tıkalı perlatörleri ayırmadan temizlemek için birkaç dakika bekletin.

Musluğu fırçalamak ve gevşek kireci temizlemek için bir diş fırçası veya sünger kullanın .

Asetik asit kalıntılarını gidermek için musluğu temiz suyla iyice durulayın .

Temizlikten sonra hava üfleyici

Asetik asidin mermer veya doğal taş yüzeyler gibi bazı yüzeylere zarar verebileceğine dikkat etmek önemlidir Ayrıca boya veya mastik gibi koruyucu bir yüzey uygulanmış yüzeylerde asetik asit kullanılmamalıdır.

Kireç tortusunu gidermek için asetik asit kullanmadan önce , üreticinin talimatlarını dikkatlice okumanız ve asidin temizlenecek yüzeyle uyumluluğunu kontrol etmeniz önerilir.

ev