Lekeleri çıkarmak, kireci temizlemek, kiri temizlemek banyoyu temizlemek için yapılması gereken şeylerdir. Aceleniz varsa, o odanın kısa sürede kusursuz görünmesini sağlamak için 5 püf noktası var. Bu adımların her birini gerçekleştirerek misafirlerinizi rekor sürede karşılamaya hazır olacaksınız!

Banyonuz kirliyse, ev ürünlerinizle kendinizi silahlandırın ama aynı zamanda metodik olun. Ve iyi bir nedenle, önünüzde çok az zaman varsa, bu odayı temizlemek ve pırıl pırıl yapmak için kendinizi nasıl organize edeceğinizi bilmek önemlidir.

Banyoyu son hızla temizlemeye yarayan 5 püf noktası nedir?

Kötü kokuları gidermek, yüzeyleri yağdan arındırmak, pencereleri temizlemek ve çok daha fazlası, temiz bir banyo bulmak için yapmanız gereken şeylerden bazılarıdır. Bu odanın hızlı bir şekilde nasıl temizleneceğini bilmek, sıklıkla istenen evin bu yerini kusursuz hale getirmek için birbirini takip eden adımları bilme yöntemini gerektirir  . Bu 5 ipucu sayesinde 15 dakikadan kısa sürede temiz bir yere sahip olacaksınız.

1. Banyonuzu temizlemeye başlamak için bir çanta alın

Temizlik ürünlerini kullanmaya başlamadan önce bu ön adım, banyonuzun her alanını derinlemesine temizlemenize yardımcı olacaktır. Bunun için banyonuzun kapısına asacağınız büyük bir plastik torba ile kendinizi kollamanız gerekecek.  Bu kap , bu odadaki boş ürünler veya küçük çöp tenekesi gibi çöpleri toplamak için kullanılacaktır .

ev işi yapmak

2. Çevre dostu ürünlerle yüzeyleri temizleyebilir ve parlatabilirsiniz.

 Beyaz sirke, tüm yüzeyleri parlatmanıza yardımcı  olan doğal bir deterjandır !   Bu ekolojik yağ giderme ürünü, muslukları, tezgahları veya lavaboları temizlemek için müthiştir. Bundan yararlanmak için  bu System D ürününü bir sprey şişesine dökün  ve mikrofiber bir bezin üzerine püskürtün. Donuk veya kirli yüzeyleri silmek için kullanın. Duş veya banyo kapılarına özellikle dikkat edin.

ekolojik temizlik ürünü

3. Yüzeyleri temizlemek önemlidir

Banyonuzu temizlemek için çamaşır suyu gibi bir temizlik ürünü bakterileri dezenfekte edebilir ve kiri temizleyebilir. Bir kovaya bir kap dolusu dökülmesi tavsiye edilir. Bu karışım sünger ve paspas yardımı ile duvarlara ve zemine uygulanmalıdır.  Bu temizleyicinin odanızı sterilize etmek ve parlatmak için beş dakika çalışmasına izin verin .

temizlik ürünleri

4. Mükemmel bir şekilde temizlemek için görünmeyen yerlerdeki kiri çıkarın

Ekolojik bir ürün, banyonun görünen kısımlarını temizlemeyi mümkün  kılıyorsa, odaya girerken doğrudan göremediğiniz yerleri temizlemek için de kullanmakta fayda var. Kiri gevşetmek için beyaz sirkeye batırdığınız ve klozetin arkasına veya lavabonun arkasına sürdüğünüz bir mendil kullanın.

banyoyu temizle

5. Bu son jest bu odayı temizlemek için müthiş

Banyonuzdaki kiri, küfü ve kireç kalıntılarını temizlemek için temizleyicileri kullandıktan sonra, pırıl pırıl bir oda bulmak için çok etkili bir hareket vardır. Sır ?  Toza veda etmek    için banyo paspasınızı küvette veya duşta sallayın  . Ardından nemli bir kağıt havlu kullanarak son kontrolleri yapmak için birkaç dakika harcayın. İkincisi, bazı yerleri tekrar temizlemeniz gerekip gerekmediğini öğrenmek için odanın köşelerini silmek için kullanılacaktır. Her şey kusursuzsa, tek  yapmanız gereken kapıda asılı olan plastik poşeti almak!

Kesin olan bir şey var: Banyonuzu etkili bir şekilde temizlemek ve yağdan arındırmak yöntem gerektirir. Bu odayı 10 dakikadan daha kısa sürede temizlemek için bu 5 ipucunu takip etmek şart!

ev