Banyo fayansları: Yukarıdan aşağıya makyaj, bir anda parlak!

Banyo fayanslarınızı iyi temizlemek için yukarıdan aşağıya yöntemi deneyin.

Zaman asla yeterli değilse, bu gerçekten etkili strateji ile bunu hızlı ve iyi bir şekilde yapın.

Bunu yapmak için şunları elde etmeniz gerekir:

  • elastik
  • mikrofiber bez,
  • kısa kıllı su pompası veya süpürge
  • kova.

İçindekilere gelince, bunlar işlenecek malzemelere bağlı olarak değişir.

Başlamak için, süpürgeyi kılların etrafına mikrofiber bir bezle sararak hazırlayın. Elastik bir bantla sabitleyin. Ve şimdi özellikle her bir farklı kiremit türünün nasıl yıkanacağını görelim.

Banyo fayanslarını yukarıdan aşağıya yöntemle iyice temizleyin

Banyo fayansları: Yukarıdan aşağıya makyaj, bir anda parlak!

Bu yöntem, banyo ve mutfak fayanslarını malzemelere göre her açıdan hızlı bir şekilde yıkamanızı sağlar. İyi tolere edildiklerinden emin olmak için önce bu ilaçları bir köşede deneyin

Mermer olanlar en hassas olanlardır ve sadece suyla durulanmalıdır, ancak daha kapsamlı bir temizlik için bir kova sıcak suya 1 çorba kaşığı kabartma tozu ve 1 çorba kaşığı Marsilya sabunu ekleyebilirsiniz. Süpürgeyi nemlendirmek için ıslatın, aşırı ıslak olmamalıdır. Bu noktada, fayanslara sürtebilirsiniz. İşlemin sonunda durulayın.

Banyonuz seramikten yapılmışsa dikkatli olun, tek yapmanız gereken onları mahvetmek için çok agresif bir üründür.

Bu nedenle, onları ılık su dolu bir leğende çözülmüş yenisine geri getirmek için sadece bir çorba kaşığı Marsilya sabununa ihtiyacınız olacak. İyice kurulayın ve işiniz bitti.

Porselen kumtaşı, işlenmesi daha kolay bir malzeme ile uğraşıyorsunuz. Cilalamanız 10 dakikadan az sürecektir. Bir çorba kaşığı limon suyu ve sirkeyi bir kova su içinde seyreltin ve karışımın yüzeyini silin.

Gözenekli olan pişmiş et bile elma sirkesi ile yıkandığında çok iyi tepki verir. Bir leğen suyunda yarım bardak yeterlidir. Süpürgeyi batırın ve yüzeyleri ovalayın.

Son olarak, bazı odalarda mobilyaları ısıtmak için özellikle popüler olan ahşaptan bahsedelim. Çok ıslatmamalısınız, ıslanır ve lekelenme riski vardır. Süpürgenin etrafına yünlü bir bez sarın ve kuvvetlice ovalayın.

Kolay değil mi?!

ev