Banyomuzun bazı yaygın sorunlarla karşılaşması nadir değildir. Bunları çözmek için bazen sert önlemlere başvurmak gerekirse, çoğu hile ile çözülebilir. Banyonuzda tekrarlayan bir sorunu çözecek bir yiyeceğe daha yakından bakmanızı öneririz.

Banyo, evde düzenli olarak kokulandırılması gereken odalardan biridir. Bunun nedeni olarak, bunu başarmak için son derece etkili bir çözüm uygulamanızı önereceğiz.

Tencerede pirinç taneleri

Banyodaki koku sorununu hangi bileşen çözer?

Banyonuzun her zaman güzel kokulu olmasını sağlamak için çiğ pirinci bir kaseye koyup birkaç damla okaliptüs veya lavanta esansiyel yağı eklemekten oluşan doğal ve çok basit bir yöntem var. Çay ağacı, karanfil, tarçın veya limon esansiyel yağı da bir o kadar etkili olacak kokulardır. Banyonuz kısa sürede hoş  kokulara kavuşacak ve kötü kokulardan kurtulacaksınız .

 

 

Temiz ve taze banyo

Pirinç başka hangi kullanımlardan yapılabilir?

Bu besleyici gıda, banyodaki nemin dışarı atılmasında da çok etkilidir, ancak hepsi bu kadar değil. Faydaları gerçekten çoktur. Bunlardan bazıları:

Bıçaklarınızı pirinçle saklayın

Bıçaklarınızı uçlarına zarar vermeden saklamak için   özgün bir teknik arıyorsanız,  bunu yapmanın en etkili yolu pirinçtir. Sadece uzun bir bardak alın ve ¾ pirinçle doldurun. Sivri uçların kaba zarar vereceğinden endişeleniyorsanız, yüzeyine karton yerleştirebilirsiniz.

Telefonunuzu kurtarmak için pirinç

Pirinç ortasında telefon

Telefonunuz suya düşerse hiçbir şey kaybolmaz. Gerçekten de bu sorunun çözümü kilerinizde olabilir. Bu durumda açıkça pirinçten bahsediyoruz. Bunun için akıllı telefonunuzu önceden kuruttuktan sonra içi çiğ pirinçle dolu bir dondurucu poşetine koyun ve SIM kartını ve pili çıkarın. Yaklaşık iki saat veya daha fazla pirinç torbasında bekletin  ve ardından telefonunuzun tekrar çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Bu işlemin her zaman çalışmadığını unutmayın.

Kahve öğütücünüzü korumak için pirinç

Öğütülmüş kahvenin tadı paha biçilemez ve bu, kahve öğütücünüze bakmanız için yeterli bir sebep. Bununla birlikte, mekanizmalarına erişmek zor olabileceğinden temizlenmesi oldukça zor olabilir.    Pirinç taneleri  sayesinde   özellikle dokuları ve boyutları nedeniyle kahve öğütücünüzü etkili bir şekilde temizlemeniz mümkün olacaktır. Ayrıca kahve çekirdeklerinin yaydığı yağdan gelen kokuşmuş kokulardan da kurtulurlar.

Bunu yapmak için kahve öğütücünüzü çalıştırın, bu sefer pirinç tanelerini kullanarak, ardından bir fırça kullanarak her şeyi temizleyin. Bu yöntemi baharat öğütücüsüne de uygulayabileceğinizi unutmayın  .

Banyodaki kokuyu gidermekten telefonlarımızı saklamaya ve kahve değirmeni temizlemeye kadar, pirinç taneleri, kullanımlarını yeniden gözden geçirmemizi sağlamalıdır.

ev