Banyoda artık siyaha dönen silikonun yeniden yeni görünmesini sağlayacak inanılmaz ve etkili bir yöntem. İnanılmaz bir sistem.

banyoda siyah silikon

Banyonuzdaki silikonun yıllar geçtikçe kararmasını nasıl önleyeceğinizi ve en önemlisi nasıl tekrar yeni gibi görünmesini sağlayabileceğinizi anlatıyoruz .

Banyoda siyah silikon, kararması nasıl önlenir?

Banyonuzdaki silikonun karardığını kim fark etmedi ? Neyse ki bu süreci önlemenin etkili olacağından emin olduğumuz yöntemler var.

Öncelikle hafif bir deterjan ve ılık su ile düzenli temizlik yapmanızı öneririz. Bu, silikonlarda lekelere neden olabilecek kir ve nemin giderilmesine yardımcı olabilir.

Ayrıca silikonlar üzerinde agresif veya aşındırıcı ürünler kullanmaktan kaçının çünkü bunlar malzemeye zarar verebilir ve kararmasına neden olabilir. Nemi gidermek ve lekeleri önlemek için silikonları düzenli olarak yumuşak bir bezle kurulayın.

Kiri temizleyin ve çıkarın

Ayrıca nem oluşumunu önlemek için banyonun iyi havalandırıldığından emin olun; bu, silikonların üzerinde küf ve bakterilerin oluşmasını önlemeye yardımcı olur.

İyi bir doğal havalandırmanın sağlanması mümkün değilse, her kullanımdan sonra banyonun kurumasına yardımcı olması için vantilatör kullanılmasını öneririz. Son olarak, su sızıntılarını hemen gidermek mükemmeldir: Silikonda su sızıntısı fark ederseniz, küf ve sağlığımıza zararlı diğer maddelerin oluşumunu önlemek için bunları hemen onarmanız önemlidir.

İşte tekrar yeni görünmesini nasıl sağlayacağınız

Banyo silikonunun kararması sorunu elbette evlerimizde çok yaygın. Neyse ki etkili çözümler var .

Zamanla rengi koyulaşan banyo silikonunu temizlemek için çamaşır suyu ve sudan oluşan bir solüsyon kullanarak lekeyi çıkarmayı deneyebilirsiniz .

Tek yapmanız gereken bir kapta bir ölçü çamaşır suyu ile 4 ölçü suyu karıştırmak. Ellerinizi çamaşır suyundan korumak için önce lastik eldiven giyin.

Etkili ürünlerle banyo ve silikon temizliği

Şimdi bir bezi veya süngeri solüsyona batırın ve silikonu yavaşça ovalayın . Silikon hassas olduğundan çok fazla baskı uygulamamaya dikkat edin. Artık çözümün birkaç dakika etki göstermesine izin verebilirsiniz.

Daha sonra çözeltiyi çıkarmak için temiz suyla iyice durulayın ve başka bir yumuşak bezle kurulayın . Lekenin çıkıp çıkmadığını kontrol edin: Ancak hala leke izleri varsa temizliği tekrarlayın.

Ağartıcı kullanımının özellikle agresif olduğunu unutmamak önemlidir , bu nedenle malzemeye zarar vermemek için kullanımını banyonun tek bir bölümünde test etmek her zaman en iyisidir. Çamaşır suyu aslında güçlü bir ağartma ve dezenfekte etme maddesidir ancak doğru kullanılmadığı takdirde bazı yüzeylerde bazı yan etkilere neden olabilir.

Örneğin çamaşır suyu mermer , granit, seramik karo, halı ve bazı ahşap türleri gibi bazı yüzeylere zarar vererek renk bozulmasına veya korozyona neden olabilir. Ayrıca borular ve musluklar gibi metal yüzeyler için de aşındırıcı olabilir.

ev