Bazen banyo giderinden gelen kanalizasyon kokusu son derece can sıkıcıdır. Genellikle, ürün kalıntıları, saç veya diğer bakteriler gibi kir birikimi ile tıkanan borulardan ve sifondan kaynaklanır. Çok sık görülen ancak hızlı bir çözüm gerektiren bir fenomen.

Bu olduğunda, ana kaynak tahliye borularıdır, bu yüzden kötü kokularla mücadele etmek için harekete geçmeniz gereken yer burasıdır. Ve sorunu ortadan kaldırmak oldukça zordur.

Banyo giderleriniz hoş olmayan bir kanalizasyon kokusu mu veriyor? Bu dayanılmaz kokuları, muhtemelen evinizde bulunan doğal malzemeleri kullanarak kolayca kovmanın birkaç yolu vardır.

İşte sorunu çözmek ve tüm bu kötü kokulardan kurtulmak için bazı pratik ipuçları!

Limon

Limon

Keskin sirke kokusuna gerçekten dayanamıyorsanız, limona geri dönebilirsiniz. Binlerce erdeme sahip bu narenciye meyvesi, odayı işgal eden lağım kokularını uzaklaştırmak için mükemmel bir alternatiftir. Bonus olarak, banyoda çok hoş bir limon kokusu bırakacaktır.

Üstelik bu yöntem son derece basit! Yapmanız gereken tek şey bir kova kaynar suya 3 limonun suyunu eklemek. Kovayı çeşitli giderlere dökün ve banyodaki suyu tekrar kullanmadan önce birkaç saat veya gece boyunca etki etmesi için bırakın. Artık kötü koku yok!

Karbonat

kabartma tozu kokusu

Ev temizliğinin bu müthiş müttefikinden bahsetmemek zor. Kokuları gidermek söz konusu olduğunda, kabartma tozu da var!   Bu her türlü araziye uygun doğal bileşen, tüm mutfak    veya kanalizasyon kokularını uzaklaştırmak için şiddetle tavsiye edilen mükemmel bir koku gidericidir  .

Banyonuzdaki çeşitli giderlere bir çorba kaşığı kabartma tozu dökün ve gece boyunca çalışmasına izin verin. Sonra ertesi gün kaynar su dökün ve tüm kötü kokuların tamamen kaybolduğunu fark edeceksiniz.

Beyaz sirke

Beyaz  sirke  , özellikle banyonuz kanalizasyon kokularıyla uğraşmak zorunda kaldığında, kullanılacak ilk bileşendir!

Aslında bu ekolojik ürün, tıkanmış tüm boruları açmanızı sağlayacak leke çıkarma ve yağ alma özelliğinin yanı sıra tüm koku sorunlarınızı çözecek güçlü bir koku giderici etkiye sahiptir.

Bir kovayı kaynar suyla doldurun ve içine iki bardak beyaz sirke koyun. Kovayı çeşitli banyo giderlerine, özellikle tuvalet ve duş giderlerine dökün. Kendinizi yakmamaya ve gece boyunca bırakmamaya çok dikkat edin. Ertesi gün, net bir fark hissedeceksiniz!

Tuz

tuz

Banyo kanalizasyon kokularını ortadan kaldırmak için çeşitli kendin yap çözümleri arasında tuz en popüler olanlardan biridir! Bu bileşen doğal olarak nemi emer  ve kötü kokuları kalıcı olarak ortadan kaldırır.

Banyonun çeşitli borularına bir yemek kaşığı tuz dökün ve bütün gece etki etmesine izin verin.
Ertesi gün, tuzun otomatik olarak çözünmesi ve etki etmesi için bir kova kaynar su dökün. Ve işe yarıyor: havada hoş olmayan kokuların izi yok!

sitrik asit

Son olarak, bu tür görevler için pratik ve etkili doğal ürünler ailesinde, evlerde yaygın olarak kullanılan sitrik asidi, özellikle de kireç ve yağları temizleme konusunda açıkça görüyoruz. Kanalizasyonlardan yayılan kötü kokuları ortadan kaldırarak ortam havasını temizlemenin de işini görecektir.

Banyo giderine yarım çay kaşığı sitrik asit ve tuvalete bir yemek kaşığı dökün. Her zaman bir gecede bırakın. Ertesi sabah üzerine bir kova sıcak su dökün. Ve sonuç kusursuz!

Bunu bildiğim iyi oldu

Listelenen malzemeleri miktarlarına bağlı kalarak ölçülü olarak kullanmayı unutmayın. Kanalizasyon kokusu gerçekten devam ederse, sorun göründüğünden daha ciddidir. Bir profesyonel aramak daha iyidir.

ev