Evlerde en sık karşılaşılan problemler arasında hiç şüphesiz banyodan gelen kötü koku vardır. Kalıcı olarak nasıl sileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Banyo kokularına son

Yaygın ve genellikle çözülmesi zor bir sorun. Banyoda kötü bir kokuya birçok faktör neden olabilir. Kaynağı ne olursa olsun, genellikle kalıcı bir kokudur ve kurtulması oldukça zordur . Yine de çok az insan basit bir kavanozun onlardan kurtulmak için yeterli olduğunu bilir. Nasıl yapacağımızı görelim

Banyoda kötü kokular

Banyo, kullanım amacı ve ortamın kaçınılmaz nemi nedeniyle evin içinde nem ile ilgili problemlerin varlığının en sık görüldüğü odadır. Tüm kötü kokular arasında en yaygın sorunlar arasında yer almaktadır .

Banyoda kötü koku

Nem, gider veya diğer faktörlerin varlığından kaynaklansın, banyodaki kötü koku sorununu ortadan kaldırmak çoğu zaman zordur . Elbette, kokan bir banyo sorununu kesin olarak çözmek için, buna neyin sebep olduğunu anlamak gerekir. Bu, tıkanmış bir gider, görünmez küf varlığı, duş teknesinde bir durgunluk veya bir mobilya parçasının arkasına düşen bazı ıslak paçavralar veya havlular olabilir. Sebep ne olursa olsun, çözülebilse de çözülemese de, kötü kokuya karşı koymanın ve banyonuzu mis kokulu bırakmanın çok faydalı bir yöntemi var . Tüm bunlar, sprey veya kimyasal ürünler kullanılmadan, ancak çok basit bir kavanoz vasıtasıyla mümkündür . Nasıl yapılacağını görelim.

Banyodaki kötü kokuları doğal yollarla nasıl giderirsiniz?

Evde banyodaki kötü kokuları yok etmenin temel aracı, daha önce de belirttiğimiz gibi bir kavanozdur. Açıkçası, sorunlarınızı çözmek için onu boş bırakmanız yeterli olmayacaktır . Aslında, çalışması için bazı malzemeler almanız gerekecek. Öncelikle kavanoza etki edecek defne yapraklarını kullanabilirsiniz.

Kötü kokulara karşı defne yaprağı

Tek ihtiyacınız olan 4 taze defne yaprağı ve biraz su. Tek yapmanız gereken suyu bir tencereye alıp defne yapraklarını ekleyip kaynatmak . Kaynama noktasına gelince bir çay kaşığı karbonatı ekleyin, iyice karıştırın ve ocağı kapatın. 

Karışımı bir süre soğumaya bırakın, kavanoza dökün ve defne yaprağının parfüm , bikarbonatın deodorant görevi görmesini sağlamak için kavanozu banyoda bir mobilyanın üzerine koyun .

Her zaman kavanozla uygulanabilecek bir başka mükemmel çözüm, ev ortamlarını parfümlemek için her zaman çok yararlı olan uçucu yağların ve kaba tuzun kullanılmasını içerir.

Kötü kokular için kaba tuz

Bu durumda suyu kaynatmaya gerek kalmayacaktır. Aslında, kavanozu kaba tuzla doldurmak , en sevdiğiniz esansiyel yağdan birkaç damla ile değiştirmeye özen göstermek yeterli olacaktır . Temel bir bileşen olan tuz, nemi emmesinin yanı sıra kokuları da tutar ve esansiyel yağlarla eklenirse banyoyu uzun süre güzel kokulu tutmanıza yardımcı olur.

ev