Banyo bazen kötü kokularla boğuşuyor. Kötü havalandırılan nem, boru, küf veya tuvalet kokuları odaya hızla nüfuz eder ve bazen eve ulaşır. Bu rahatsızlıklardan kaçınmak için, odayı anında kokudan arındırmak için küçük, kapsamlı olmayan bir kolay ipuçları listesi hazırladık.

Aşağıdaki ipuçları, banyodaki kötü kokuları kolayca gidermenize yardımcı olabilir.

kötü tuvalet kokuları

Klozetin kokusunu giderin

Kokulu borular nedeniyle genellikle kötü kokuların kaynağıdırlar. Bu belayı gidermek için sifonu çekmeden önce tuvalete biraz sıvı sabun dökün.

Çamaşır suyu veya kokulu su da işe yarar. Bu küçük numara ortam havasını tazeleyecek.

Kendi koku spreyinizi yapın

Doğal kokulu bir spreyle tuvaletinizin kokusunu gidermekten daha iyi bir şey yoktur. Bunu yapmak için karıştırın:

  • Bir yemek kaşığı temizleme alkolü
  • 40 damla uçucu yağ (limon, biberiye, lavanta…)
  • 80 ml su ve bir sprey şişesi Daha sonra karışımı kasenin içine püskürtün. Derhal durulayın ve işlemi tekrarlayın.

Gazların giderilmesi için tuvaleti birkaç kez yıkayın. Bu çözüm çevre dostu değildir ve yalnızca acil durumlarda kullanılmalıdır. Bu, biraz tazelik için tamamen olmasa da en azından kısmen yok olmasını sağlayacaktır.

Beyaz sirke kullanın

Suda zar zor seyreltilmiş sirke, kötü kokuları emerken hem dezenfekte edebilir. Su ile temizlemeden önce zemine, tavana, duvarlara ve klozete bu karışımı püskürtün.

maçlar

Bir kibrit yak

Oldukça popüler bir çare, kasenin yanında bir kibrit yakıp söndürün. Kükürt kokusu, kötü kokuları anında gizleyecektir. Bu çözüm çok basitse, etkinliği uzun süreli değildir. Bu nedenle, kötü kokuları dağıtmak için her zaman yakınınızda bir kutu kibrit bulundurun!

kötü kokulu kabartma tozu ve sirke

Sirkeyi kabartma tozu ile karıştırın

Bu numara müthiş ve banyodaki kötü kokuları kalıcı olarak ortadan kaldırabilir. Sirkeyi kabartma tozu ile karıştırın. Duvarlara ve zemine püskürtün, banyoda birkaç saat bırakın ve ılık suyla durulayın. Sonuç şaşırtıcı!

ev