Banyodan kötü kokular mı geliyor? Basit bir kavanozla çözün

Banyoyu gerçekten parfümleyemiyorsanız ve hoş olmayan havayı koklamaya devam ediyorsanız, basit bir kavanozla kötü kokuları gidermeyi deneyebilirsiniz.

Tüm bunlara neden olan borular, duş kuyusu, tuvalet sifonu olması fark etmez, doğru hareketlerle sarhoş edici bir tazelikle sarılacaksınız.

Nasıl yapılacağını birlikte görelim!

Banyodan kötü kokular mı geliyor? Basit bir kavanozla çözün

Bir kavanoz ile banyodaki kötü kokuları giderin

Güzel kokulu, taze ve temiz defne, kötü kokuları gidermeyi başaran havaya bir aroma salgılar. Gazın üzerine su dolu bir tencere ve içine 4 defne yaprağı koyun. Ocağı açın ve kaynatın. Şimdi bir tutam (1 çay kaşığı) kabartma tozu ekleyin ve ısıyı kapatın.

Her şeyi bir kavanoza dökün ve banyo dolabının üzerinde bırakın.

Esansiyel yağlar aynı zamanda kötü kokuları da yok eder! Bir kavanoz alın ve kaba tuzla doldurun. İçine bir çay poşeti boşaltın ve yaklaşık yirmi damla esans (tercih ettiğiniz) ekleyin. Tuzun kokuyu emmesi için dikkatlice karıştırın ve istediğiniz yere yerleştirin.

Lavantadan nasıl bahsetmeyiz? Ayrıca bu durumda prosedür defne yaprağınınkiyle aynıdır: bir tencereyi lavanta veya uçucu yağ sapıyla kaynatın. Kapatın ve sıvıyı bir kaba aktarın.

Peki ya turunçgiller? Sadece 1 portakal veya 1 limon, bir yarısını dilimleyin, diğerini sıkın ve suyunu bir tencereye dökün. Kaynatın, soğumaya bırakın, bir kavanoza dökün, bir tutam kabartma tozu ekleyin ve sonucun tadını çıkarın.

Açıkçası, kabartma tozu tek başına kötü kokuları etkisiz hale getirebilir ve isterseniz tek başına yeterlidir. Bir kavanozu sadece kabartma tozu ile doldurun ve koku kaybolur kaybolmaz yarım gün içinde banyoda bırakın.

Ve kokulu mumları seviyorsanız, bu harika ilacı kaçıramazsınız. Bir kavanozu suyla doldurun ve bir mumun yüzmesine izin verin. Atmosfere ek olarak, bu numara banyonuzun kokusunu kalıcı ve sarhoş edici bir şekilde giderecektir! Ya sen? Hangisini tercih edersin?

ev