Hangi nedenle banyoya tuz dökülmesi ve bunun ne sıklıkla yapılması tavsiye edilir. Bu çok kullanışlı, ekonomik ve süper etkili bir numaradır.

Bir klozet

GÜNÜN EN ÇOK OKUNAN MAKALELERİ:

  • Amazon’da harcayabileceğiniz 200 Euro’luk kuponu hemen alabilirsiniz: işte böyle
  • Johnson yağı: Evde bu 5 alternatif kullanımı biliyor musunuz? Deneyin ve bir daha asla vazgeçmek istemeyeceksiniz
  • Whatsapp: Birisinin sizi engelleyip engellemediğini sistem anlıyor, sadece bir saniye sürüyor

Banyoda tuz, gerçekten koymaya başlamanız gerektiğini biliyor musunuz? Bardağın içinde bir avuç dolusu bırakmak çok yardımcı olacak ve birçok sorunu çözecektir. Kendimizi haftada birkaç kez mutlaka enerji, zaman ve para harcamak zorunda kaldığımız ev temizlikçileri kategorisinde buluyoruz.

Eğer bunu yapmasaydık ne yazık ki: kendimizi ev olarak adlandırılmaya layık olmayan bir ortamda yaşarken bulurduk. Banyoya tuz dökmek de bize bu konuda büyük katkı sağlayacaktır, çünkü hem ekonomik bir yöntemdir hem de daha pahalı olan kimyasal ürünlere başvurmak zorunda kalmamızı önleyecektir.

Öte yandan tuzun fiyatı her zaman çok düşüktür ve mutfaklarımızda asla eksik olmaz. Ancak yemek tarifleri ve çeşitli lezzetlerin hazırlanması bağlamında bu doğal unsur evimizin bir başka bölümünde, yani banyoda da çok kıymetli olacaktır. Banyoya tuz koyalım ve ne kadar faydası olduğunu görelim.

Banyoda tuz, faydaları ve ne sıklıkla yapılması gerektiği

Bir avuç kaba tuz

Banyoya tuz dökmek, zamanla bardağın dibine yerleşme eğiliminde olan sarı lekelerin varlığını ortadan kaldırabilir. Tuz aynı zamanda güçlü bir dezenfektandır. Ne kadar sürer? Sadece 100 gram yeterli.

Tuvalet duvarlarında bırakmak için kaba tuza ihtiyacımız olacak . Dengeli bir şekilde dağıtalım, mümkün olduğu kadar her parçayı kaplamaya çalışalım ve sonrasında en az birkaç saat, hatta bütün gece etki göstermesine izin verelim. Gerekli süre geçtikten sonra geriye kalan tek şey tuvaleti sifonu çekmek ve suyun dışarı akmasını sağlamak, her şeyi durulamaktır.

 

Bu yöntemin haftada bir kez uygulanması mükemmeldir ve banyo yüzeylerinin temizlenmesine, beyazlatılmasına ve her şeyin iyice dezenfekte edilmesine yardımcı olur. Kullanışlı, ekonomik ve uygulaması kolay bir yöntem için.