Gerekli olmasına rağmen, banyo temizliği çoğu kişi tarafından yapılması en sıkıcı görevlerden biri olarak kabul edilir. Basitleştirmek için, aşağıdaki satırlarda keşfedebileceğiniz için her zaman yaratıcılık gösterebilirsiniz.

Bu görev nasıl daha az sıkıcı hale getirilir? Banyo bakımı denilince akla gelen ilk soru budur İşte oraya gitmenizi sağlayacak benzersiz bir numara.

Temiz banyo

Banyonuzu bulaşık makinesi tableti ile verimli bir şekilde temizleyin

Söz konusu nesne, banyo bakımı ile ilişkilendirilmesi zor olduğu için dikkat çekiyor . Bulaşık makinesi tabletine atıfta bulunuyoruz. Sizi şaşırtabilir, ancak ikincisi, banyo temizliği söz konusu olduğunda tüm etkinliğini ortaya koymaktadır. Onun ana gücü?   Sabun köpüğünün   bıraktığı izleri  ve çıkarılması zor olabilecek küf lekelerini çıkarın.

Duşu bulaşık makinesi tabletleriyle temizleyin

Bulaşık makinesi tabletleri

Duşunuzu parlatmak için ihtiyacınız  olan tek şey bir bulaşık makinesi tableti ve sıcak su.

Başlamak için lastik eldiven alın, ardından tableti sıcak suya koyun. Suda çözüldükten sonra duş kabininizin duvarlarını ve camını  ovmak  için elde edilen solüsyonla emprenye edeceğiniz bir sünger veya bez  alın. İkincisinin durumuna bağlı olarak, temizleme işlemini vurgulamak için farklı hareketler kullanmaktan çekinmeyin. Son olarak, ürünün birkaç dakika etki etmesini bekleyin ve ardından ılık su ile durulayın.

Etkili olmasının yanı sıra,  bu numara sadece birkaç  bulaşık makinesi tableti gerektirdiğinden ekonomiktir.

Bulaşık makinesi tabletleri ile tuvalet temizliği

Temiz tuvaletler 

Tuvaletinizde sert su lekeleri var mı? Kasenin  dibine yerleştireceğiniz bir bulaşık makinesi tableti alın  ve birkaç dakika çözünmesine izin verin. Son olarak, kaseyi sert bir fırça ile fırçalayın ve ardından her şeyi dışarı atmak için tuvaleti yıkayın.

En inatçı sert su lekeleri için  eldiven giyin ve daha  sonra aynı lekelere karşı süreceğiniz bir tablet parçasını nemlendirin .  Bu, herhangi bir ev kimyasalı kullanmanıza gerek kalmadan onları uzaklaştırmak için yeterli olmalıdır.

Bulaşık makinesi tabletlerini başka nasıl kullanabilirsiniz?

Bulaşık makinesi tabletlerini başka şekillerde de kullanabilirsiniz:

Bulaşık makinesi tableti ile çöp kutusunun kokusunu giderin

Hoş olmayan kokular yayan   bir   çöp kutusunu tamamen temizlemek  için bulaşık makinesi tableti kullanılabilir . Bunu yapmak için, içinde bulaşık makinesi tableti eriterek çöp kutusunu birkaç litre kaynar suyla doldurun. Birkaç dakika hatta 1 saat bekletin, sonra durulamadan önce bir bezle hafifçe ovalayın.

Lavabonuzu bulaşık makinesi tableti ile parlatın

Duş kabinleri veya klozetler gibi, mutfak lavabosu veya banyo lavabosu da bulaşık makinesi tabletlerinin temizleme gücünden faydalanacaktır . Bunu yapmak için, lastik eldiven giyin ve ardından tabletlerden birini tamamen yok olana kadar çeşitli kir türlerine sürtün.

Çay veya kahveden kurtulmak için bulaşık makinesi tableti kullanın

Kahve ve çay lekelerine   karşı  bunların kaybolmasını istiyorsanız hızlı davranmalısınız. Yapmanız gereken tek  şey, söz konusu bardağa ılık su dökmek ve ardından bulaşık makinesi tabletini içine daldırmak . Çözündükten sonra, bardağı boşaltmadan ve temiz su ile durulamadan önce 1 saat etki etmesi için bırakın.

Gördüğünüz gibi, bulaşık makinesi tabletleri, ne kadar inatçı olursa olsun, çeşitli lekelerin üstesinden gelmek için harika bir müttefik olacak!

ev