Barış zambağını seviyorsanız, bitkinin yıllar sonra bile çiçeklenmeye devam etmesini sağlamak için doğal bir yöntem.

Barış zambağı

Evimizi kişiselleştirmek ve her zaman hayal ettiğimiz gibi misafirperver hale getirmek çok az zaman alır. Sadece bizi en iyi temsil eden tarzla donatın ve sadece bizden bahsetmekle kalmayıp aynı zamanda onu kalbimizin yeri yapan ayrıntıları buraya ve oraya ekleyin. Bir günlük işten sonra eve dönmek, aslında, huzur ve dinginlik hissi verir ve etrafımıza baktığımızda gördüklerimizi seversek, ruh halimiz daha da fazla fayda sağlayacaktır.

Resimler, fotoğraflar ve tasarım mobilya aksesuarları, şüphesiz, özel bir yerin yaratılmasına katkıda bulunur. Ama her şeyi daha güzel hale getirme gücüne sahip bir şey varsa, o da doğadır. İç mekan çiçekleri ve bitkileri, aslında, hiç bir zaman çok fazla veya yersiz olmadan alanları doldurur. Ayrıca çevreyi zarafet ve zarafet ile süslüyorlar ve çevrelerindeki yaşam alanlarını eksiksiz, uyumlu ve son derece rahatlatıcı hale getiriyorlar.

Kapalı alanlar için ideal olan bitkiler arasında, koyu yeşil yaprakları ve harika beyaz çiçekleri ile karakterize edilen barış zambağından bahsetmeyi başaramayız. İyi şanslar getirdiği ve adından da anlaşılacağı gibi, barışın sembolü olduğu söylenir. Onunla ilgilenmek ve hak ettiği gibi gelişmesini sağlamak, hayal edebileceğimizden daha kolaydır. İşin sırrı, belirli bir bileşenin kullanımında yatmaktadır.

Barış zambağı nasıl yetiştirilir ve çiçek açar

Barış zambağı bir mobilya parçası olarak kullanılmak için mükemmeldir, ancak bitkilerin çiçeklenmesinin ne yazık ki sınırlı bir süreye sahip olduğunu biliyoruz.

Bununla birlikte, bu, yeterli beslenme yoluyla çiçeklerin daha uzun süre dayanamayacağı ve bitkinin sağlıklı ve doğal bir şekilde büyümeye devam edebileceği anlamına gelmez, böylece çiçeklenme yıllar boyunca güzel ve yemyeşil kalır.

Barış zambağı bakımı nasıl yapılır

Bunun gerçekleşmesi için yapmanız gereken tek şey, tapyoka unu ve sudan DIY bir şekilde yapılmış bir karışım oluşturmaktır. Bu bileşen, aslında, doğal bir gübre olarak kabul edilir ve doğrudan manyok adı verilen tropikal bir bitkinin yumrusundan elde edilir. İçinde bulunan maddeler arasında magnezyum, potasyum, kalsiyum, demir ve diğerleri gibi mineraller bulunur.

Bu nedenle, zambağımızı beslemek için tek yapmamız gereken, bir çorba kaşığı tapyoka ununu 400ml su içinde seyreltmek ve sıvı bir karışım elde edene kadar karıştırmaktır.

Ardından, daha fazla su ekleyin, karıştırmaya devam edin ve bir adım kullanarak her şeyi başka bir kaba dökün: bu adım herhangi bir topaklanmayı ortadan kaldırmak için kullanılır.

Tapyoka unu gübre kullanımı

Birkaç dakika içinde su ve tapyoka unu bazlı gübremizi oluşturduktan sonra, kullanımına devam edebiliriz.

Bunu yapmak için, onu bir sulama kabına koymalı ve zambak toprağına püskürtmeliyiz, böylece bitkinin kökleri gerekli tüm besinleri emer ve böylece sağlıklı, güzel ve güçlü büyüyebilir.

Tapyoka unu bazlı gübre

Barış zambağının haftada yaklaşık iki / üç kez suya ihtiyacı olduğunu ve yerleştirileceği evdeki mükemmel noktanın muhtemelen serin ve doğrudan güneş ışığına maruz kalmayan bir yer olduğunu hatırlamak da iyidir.