Barış zambakını seviyorsanız, bitkinin yıllar sonra bile çiçek açmaya devam etmesini sağlamak için işte doğal bir yöntem.

Barış Zambak

Evimizi kişiselleştirmek ve her zaman hayalini kurduğumuz gibi hoş bir yer haline getirmek çok zaman almaz . Sadece bizi en iyi temsil eden stille döşeyin ve oraya buraya sadece bizden söz etmekle kalmayıp burayı en sevdiğimiz yer yapan ayrıntılar ekleyin. Bir günlük işten sonra eve dönmek aslında bir huzur ve dinginlik hissi verir ve etrafımıza bakıp gördüklerimizi seversek, ruh halimiz daha da iyiye gidecektir.

Tablolar, fotoğraflar ve tasarım mobilya aksesuarları şüphesiz özel bir mekanın yaratılmasına katkıda bulunur. Ama her şeyi güzelleştirme gücüne sahip bir şey varsa, o da kesinlikle doğadır. Çiçekler ve iç mekan bitkileri aslında boşlukları çok fazla veya yersiz olmadan doldurur. Ayrıca çevreyi incelik ve zarafetle süslerler ve çevrelerindeki yaşam alanını eksiksiz, uyumlu ve son derece rahatlatıcı hale getirirler.

Kapalı alanlar için ideal olan bitkiler arasında koyu yeşil yaprakları ve harika beyaz çiçekleri ile öne çıkan barış zambağı da unutulamaz . Uğur getirdiği söylenir ve adından da anlaşılacağı gibi barışın simgesidir. Ona bakmak ve hak ettiği gibi gelişmesini sağlamak hayal edebileceğimizden daha kolay. Sır, belirli bir bileşenin kullanımında yatmaktadır.

Barış zambakının büyümesi ve çiçek açması nasıl sağlanır?

Barış zambağı, bir mobilya parçası olarak kullanmak için mükemmeldir, ancak bitkilerin çiçeklenmesinin   ne yazık ki sınırlı bir süre olduğunu biliyoruz .

Ancak bu, yeterli beslenme yoluyla çiçeklerin daha uzun süre dayanamayacağı ve bitkinin sağlıklı ve doğal bir şekilde büyümeye devam edebileceği ve böylece çiçeklenmenin yıllar boyunca güzel ve bereketli kalacağı anlamına gelmez .

barış zambağı bakımı nasıl yapılır

Bunu gerçekleştirmek için yapmanız gereken tek şey, tapyoka unu ve sudan oluşan bir KENDİN YAP karışımıdır . Bu bileşen aslında doğal bir gübre olarak kabul edilir ve doğrudan manyok adı verilen tropik bir bitkinin yumrularından elde edilir. İçerdiği maddeler arasında magnezyum, potasyum, kalsiyum, demir ve daha pek çok mineral bulunur.

Bu nedenle zambakımızı beslemek için tek yapmamız gereken bir kaşık tapyoka ununu 400 ml suyla seyreltmek ve sıvı bir karışım elde edene kadar karıştırmak.

Daha sonra daha fazla su ekliyoruz, karıştırmaya devam ediyoruz ve her şeyi bir süzgeç kullanarak başka bir kaba aktarıyoruz : bu adım topaklanmayı gidermek için kullanılır.

Tapyoka unu gübresinin kullanımı

Su ve tapyoka ununa dayalı gübremizi birkaç dakikada oluşturduktan sonra kullanımına geçebiliriz.

Bunu yapmak için, onu bir sulama kabına aktarıp zambak toprağına serpmemiz yeterli, böylece bitkinin kökleri gerekli tüm besinleri emer ve böylece sağlıklı, güzel ve güçlü büyüyebilir .

Tapyoka unu bazlı gübre

Ayrıca, barış zambakının haftada yaklaşık iki/üç kez suya ihtiyacı olduğunu ve onu yerleştirmek için evde mükemmel noktanın muhtemelen serin ve doğrudan güneş ışığına maruz kalmayan bir yer olduğunu hatırlamakta fayda var .