Sonbahardan önce, tıpkı sivrisinekler gibi uçarlar, içimize girerler. Bu istenmeyen böcekleri savuşturmak için uygulaması kolay, etkili bir doğal numara var.

Yaz mevsiminin de olumsuz yanları vardır. Yaz akşamları, sivrisineklerin aralıksız vızıltısıyla mahvolabilir. Ek olarak, bu böceklerin tek bir ısırığı, ciltte korkunç kaşıntı ve kızarıklığa neden olmak için yeterlidir. Sinek gibi diğer zararlılar gün içinde özellikle yemek sırasında masaya müdahale ettiklerinde can sıkıcıdır.

Peki sinekleri ve sivrisinekleri nasıl uzak tutarsınız?

Sineklerin ve sivrisineklerin   evinize girmesini ve huzurunuzu bozmasını engellemek  için üç doğal bileşene dayalı etkili bir numara var. Bu çözüm, bu böcekleri doğal olarak ve uzun süre kovmak için radikaldir.

  • Kastilya sabunu, sinek ve sivrisineklere karşı etkili bir kovucu

kastilya sabunu

Kastilya sabunu, Marsilya sabununa benzer çeşitli işlevlere sahiptir. Zeytinyağı, soda ve sudan yapılmış, hiçbir katkı maddesi içermeyen %100 doğal bir üründür. Evi temizlemeye ek olarak, sinekler ve sivrisinekler de dahil olmak üzere bir dizi böceği uzaklaştırabilir. Ayrıca sokmaları hafifletmeye yardımcı olur.

Etkili bir böcek kovucu olarak kullanmak için aşağıdaki bileşenlere ihtiyacınız olacak:

  • 2 su bardağı ılık su
  • 1 yarım çay kaşığı kastil sabunu
  • 10 damla çay ağacı esansiyel yağı
  • 10 damla nane esansiyel yağı

Çeşitli malzemeleri bir sprey şişesinde karıştırdıktan sonra karışımı çalkalayın ve solüsyonu bu uçan böceklerin mutfak, kapılar, pencere pervazları ve çöp tenekesi gibi favori yerlerine püskürtün. Bu doğal böcek kovucu, sineklere ve sivrisineklere karşı gerçek bir kalkan görevi görür. Sivrisinek ısırığı durumunda, kaşınan bölgeye biraz Kastilya sabunu sürmek ve durulamadan önce birkaç dakika etki etmesini sağlamak mümkündür.

Sinekleri ve sivrisinekleri evden uzak tutmak için diğer ipuçları

Kastilya sabununa ek olarak, sıcak mevsimde sinekleri ve sivrisinekleri evden uzak tutmak için başka ipuçları da kullanılabilir. Aerosoller veya kimyasal bileşikler içeren spreyler kullanmak yerine, etkili ve daha az zararlı doğal tarifler hazırlamak mümkündür.

  • Sarımsak, sinekleri ve sivrisinekleri kovmak için mükemmel

sarımsak001

Sarımsak özellikle böcekler tarafından nefret edilir. Sinek ve sivrisineklere  karşı gerçek bir doğal kovucudur  .  Bu baharatın güçlü kokusu bu uçan böcekler tarafından beğenilmez. Bu nedenle, bir tencerede kaynatmak için sarımsak karanfilini ıslatın. Ardından, pencere pervazlarına bardaklara koymadan önce çözeltiyi süzün.

  • Sinekleri ve sivrisinekleri yok etmek için ideal lavanta esansiyel yağı

Lavanta

Sinekleri ve sivrisinekleri yok etmek için lavanta esansiyel yağı kullanmak mümkündür. Bir kapta, bir süngeri istila edilmiş alanların yakınındaki bir kutuya koymadan önce lavanta esansiyel yağı ile ıslatın. Alternatif olarak, sıcak su, birkaç damla lavanta esansiyel yağı ve limon otu esansiyel yağı ile başka bir kovucu sprey yapılabilir. Lavantayı doğal haliyle de kullanabilirsiniz,  bitki olarak poşetlerde, küçük saksılarda ya da pencere kenarlarında buketler halinde düzenlenebilir.

  • Kabartma tozu, sineklere ve sivrisineklere karşı gerçek bir böcek ilacı

kabartma tozu001

Kabartma tozu,  ev için vazgeçilmez bir müttefiktir.  Sinekleri ve sivrisinekleri evden uzaklaştırmak için de çok kullanışlıdır. Bir sprey şişesinde 50 cl suyu bir çay kaşığı karbonat ve 4 yemek kaşığı zeytinyağı ile karıştırın. Karışımı çalkalayın ve ardından sinekleri ve sivrisinekleri kovmak için çözeltiyi kapı ve pencerelerin yanına püskürtün.

Bu sivrisinek ve sinek kovucu ilaçlar yaz aylarında çok faydalıdır. Ancak, bunları uygulamadan önce, doğru jestleri benimseyerek onları cezbetmekten kaçınmak daha iyidir. Bunu yapmak için evinizi düzenli olarak temizleyin, çöpleri ve tüm durgun su kaplarını boşaltın.

ev