Sneaker’lar her kombin ve her yaşa uyum sağladığı için trend ve giderek daha popüler hale geliyor. Tek dezavantajı: Bu ayakkabı çiftleri çabuk kirlenir, renk değiştirir ve tüm parlaklığını kaybeder. Neyse ki, bu 5 ipucu onlara sadece birkaç adımda genç bir görünüm kazandırmanıza yardımcı olabilir!

Sadece birkaç günlük kullanımdan sonra beyaz spor ayakkabılar kolayca zarar görebilir.  Sarımsı bir ton ve fetiş bir görünüm veren makinede  ısı ve deterjanlarla yıkamak yerine kolay ulaşılabilir ve doğal ürünleri tercih edin. Bu birkaç bileşen kesinlikle beyazlıklarını geri getirecektir.

Beyaz spor ayakkabılar nasıl etkili bir şekilde temizlenir?

Beyaz ayakkabıları temizlemek ve parlatmak için birkaç parlak çözüm mevcuttur. Çoğunlukla hemen hemen her evde bulunan ucuz ürünleri ve malzemeleri kullanırlar.

  • Beyaz spor ayakkabılarınızı beyaz diş macunu ile fırçalayın

beyaz diş macunu

Bu ayakkabıları temizlemek beyaz diş macunu gibisi yok. Diş hijyeni için bu ürün favori spor ayakkabılarınızda harikalar yaratacaktır. Başlamadan önce, ayakkabılar bulaşık deterjanına batırılmış nemli bir fırça ile temizlenmelidir.  Köpük görünene kadar dairesel hareketler yapın ve ardından temiz bir havluyla silin. Daha sonra aynı işlemi bu sefer diş macunu ile tekrarlayın. Temiz, nemli bir bezle silin ve güneşte kurumaya bırakın. Sonuç şaşırtıcı!

  • Beyaz spor ayakkabılara talk pudrası sürün

Biliyor musun ? Talk ayrıca temizleme ve beyazlatma özelliklerine de sahip olabilir.  Ayakkabılarınızı temizlemek için aşağıdaki eşyaları getirin:

  • Yarım bardak su
  • Diş fırçası
  • saç kurutma makinesi

Bir kapta  talk ve suyu hafif bir karışım elde edilene kadar karıştırın. Bir diş fırçası kullanarak solüsyonu dairesel hareketlerle spor ayakkabılara uygulayın. Ardından talk kalıntısını temiz, hafif nemli bir bezle silin. Ayakkabıları saç kurutma makinenizi kullanarak kurutun. Bu yöntem özellikle kumaş basketbol için uygundur.

  • Beyaz spor ayakkabı tabanlarını oje çıkarıcı ile temizleyin

sökücü

Bu ipucu, beyaz deri tabanlar ve spor ayakkabılar için harika. Bir parça pamuğu solventle ıslatın ve ardından grimsi izleri vurgulayarak silin. Lekeler çıkarıldıktan sonra ayakkabıları nemli bir bezle temiz suyla durulayın. Ayakkabıları gölgeli bir alanda kurumaya bırakın. Isı etkisi altında kumaşları kolayca bozulabilir.

  • Beyaz spor ayakkabılara kabartma tozu uygulayın

kabartma tozu diş fırçası

Kabartma tozunun birçok özelliğini kim bilmiyor? Bu beyaz toz, her tür malzeme üzerinde çalışır: deri, kumaş ve kauçuk tabanlar.  Beyaz spor ayakkabılarınızın tüm yüzeyini nazikçe ovalamadan önce nemli bir diş fırçasına  biraz kabartma tozu serpin . Daha fazla verim sağlamak için bulaşık deterjanı eklemek mümkündür.

  • Spor Ayakkabıları Beyazlatmak İçin Beyaz Sirke Kullanmak

Beyaz spor ayakkabılarınız varsa, parlaklığını geri kazanması için beyaz sirkeyi tercih edin. Temizleme yeteneği ile ünlü bu bileşenle lekeler ve kir izleri geçmişte kalacak. Bir bardak beyaz sirkeyi bir leğende sulandırın ve spor ayakkabılarınızı bu solüsyona batırın. Ardından spor ayakkabılarınızı ovalayın ve suya batırılmış bir süngerle durulayın. Sonuç sizi şaşırtacak. Bu yöntemin yalnızca suya batırılabilen spor ayakkabılar için geçerli olduğunu unutmayın.

Artık beyaz ayakkabılarınızı temizlemenin ve parlaklığını daha uzun süre korumanın ana ipuçlarını biliyorsunuz. Kusursuz bir sonuç için bağcıkları da paralel olarak sabunlu su ve beyaz sirke karışımına daldırarak temizlemeyi unutmayın.

ev