Her yıl çamaşır deterjanı üreticileri, giysilerdeki lekelerle savaşmak için giderek daha etkili ürünler sunma çabalarını artırıyor. Ancak beyaz çamaşırları çok sık yıkamak parlaklığını ve sağlamlığını kaybeder. Bu büyükannenin giysilerinizin beyazlığını yeniden canlandırma hilesini keşfedin.

Beyaz çamaşırlarınızı 90 derecede yıkamak ayırıp dezenfekte etmek için yeterli olabilir ama eski beyazlığını geri kazandırmak için yeterli olmayabilir. Gömleğinizin ilk günkü gibi beyaz olmasını ve bunu düşük bir fiyata istiyorsanız, beyaz çamaşırlarınızı beyazlatmak için ev yapımı sıvı sabun tarifimizi keşfedin.

Daha düşük bir fiyata özel beyaz deterjan için hangi tarif?

 Kirleri temizleyen ve giysilerin beyazlığını koruyan ekolojik bir  deterjan için, sağlığa ve çevreye zararlı kimyasallar içermeyen doğal içerikler sunuyoruz. Ayrıca, geleneksel ürünlerin lekelerle mücadele ettiğini ve giysilerinizin dikişlerini güçlendirdiğini ancak sağlığa ve çevreye zararlı kimyasallar içerdiğini fark edeceksiniz.

Çamaşır suyu veya herhangi bir ticari leke çıkarıcı gibi beyazlatıcı ürünlere para harcamak yerine, bugün sizin için hazırladığımız bu tarifi deneyin. Bu   kesinlikle sizi şaşırtacak ama dolabınızda çok uzun süre uyuyan fırfırlı beyaz gömlekleriniz, beyaz pantolonunuz veya beyaz pamuklu süveterinizle barıştıracak bir kendin yap tarifi .

İşte beyaz çamaşırlarınızı yıkamak için ev yapımı deterjan hazırlamak için doğal malzemeler.

 Her şeyden önce, optimum verimlilik için her bileşenin dozajına uyulduğundan emin olun  .

  • 100 gram Marsilya sabunu, rendelenmiş.
  • 3 yemek kaşığı kabartma tozu
  • 3 litre kaynar su
çamaşır tarifi malzemeleri

Sabun yapımı sadece üç adımda yapılır, dikkatlice izleyin.

Adım 1: Bir su leğeni içinde, rendelenmiş sabunu eritmek için 3 litre sıcak suya dökün. Su ne soğuk ne de ılık olmalıdır. Topak oluşumunu önlemek için karışımı iyice karıştırdığınızdan emin olun. Karışımı birkaç dakika bekletin.

Adım 2: Karışım biraz soğuyunca kabartma tozunu ekleyin ve karıştırın. Her şeyi homojen hale getirmek için iyice karıştırın.

Adım 3: Hazırlığı temiz bir kaba veya şişeye aktarın.

Bu tarifin yanında kullanacağınız beyaz sirke de bulunuyor.

Beyaz çamaşırlarınızı çamaşır makinesine koyun ve ev yapımı deterjanı çamaşır teknesine dökün ve yıkama döngüsünü çalıştırın. Beyaz sirkeye gelince   , durulama sırasında yumuşatıcı bölmesine iki bardak dökeceksiniz . Beyaz sirke mükemmel bir yumuşatıcı ve yumuşatıcıdır ve  çamaşırlara faydaları saymakla bitmez  .

Çok kirli çamaşırları makinede yıkamak için deterjan çekmecenizdeki veya doğrudan tamburunuzdaki ev yapımı deterjan dozunu artırmayı düşünün. Doğal olduğu için çamaşır makinenizi tıkamaz.

Ayrıca,  çamaşırlarınızın güzel kokmasını istiyorsanız, çamaşırlarınıza    birkaç damla lavanta, zambak veya çay ağacı esansiyel yağı eklemekten çekinmeyin. Çamaşırlarınız size teşekkür edecek. Çamaşırlarınızdan kötü kokular, ter veya küf geliyorsa, çamaşırları suçlamayın,   bunun nedenini araştırın  .

beyaz keten

Temizlik yönünün ötesinde, beyaz çamaşırların, renkli çamaşırlar veya narin çamaşırlarla aynı şekilde muhafaza edilmesi gerekir. Beyazdan daha beyaz bir çamaşır için bu tarifi deneyin. Bu ipucu çarşaflar, havlular, yorganlar, perdeler, masa örtüleri, iç çamaşırlar ve zamanla kararmış veya sararmış eski çarşaflar için de geçerlidir.

ev