Beyaz ve çok temiz minderler, ister yatakta ister kanepede olsun, fark etmez çünkü bunlar temeldir ve onları kullanabilmek ve onları en iyi şekilde gösterebilmek güzeldir.

Minderlerin kuru temizliği

Bunlar dinlenmek ve rahatlamak istediğinizde başınıza destek görevi görür . Bunlar çok yumuşak bir destektir, ancak aynı zamanda yatağa veya kanepeye yerleştirildiğinde de güzel görünürler.

Bu nedenle dünyadaki tüm kadınlar mutfaklarında ve yatak odalarında her zaman beyaz ve tertemiz kırlentleri sergilemek ister.

Beyaz ve çok temiz minderler bu yüzden çabuk kirleniyorlar

Minderler genellikle birkaç kullanımdan sonra sararır çünkü sebum ve ter biriktirir ve kolayca kirlenirler. Haftada birkaç kez bile yıkanabilirler, buna rağmen güzel kokularını ve temiz, saf renklerini hemen kaybederler.

Açıkçası onları her gün yıkamak imkansızdır, özellikle kışın rahat değildir çünkü düşük sıcaklıklarda kurumazlar. Bunları evde kurutursanız, ısı kaynaklarının üzerine koyarsanız, hala nemliyken kullanma veya saklama riskini taşırsınız. Sonuç berbat olurdu çünkü sonunda yastıklar temiz kokmak yerine nemli kokardı .

Büyükannenin tavsiyesi, onları kuru temizlemeye ver

Dolayısıyla geçerli alternatif onları kuru temizlemeye vermektir. Pratik ve işlevsel çözüm , doğrudan temizlik ve hileler açısından hiçbir ücret ödemeden gerçekten rakipsiz olan büyükannelerimizden geliyor . Herkesin evinde, kimsenin vazgeçemeyeceği müttefiklerden biri olan bikarbonat vardır . Bikarbonat soda da bu durumda müthiştir, çok kısa sürede tertemiz beyaz yastıklara  sahip olmanızı sağlar .

Diğer şeylerin yanı sıra bikarbonatın su olmadan küçük miktarlarda kullanılması gerekir . Ürün, yüzeye serpilip maksimum bir saat bekletilerek minderlerin dezenfekte edilmesini ve yenilenmesini sağlar. Daha da ilginç bir etki yaratmak istiyorsanız bikarbonat ve herhangi bir kokudaki yağ damlalarını birbirine karıştırabilirsiniz. Sonuç muhteşem olacak.

Kurulum süresi geçtikten sonra çıkarmak için bir fırça veya elektrikli süpürge kullanın. Bikarbonat, mükemmel bir temizleme ve emici etkiye sahip olduğu için kullanılırken, yağ ilavesi yastığa güzel bir koku vererek mikropları ve bakterileri yok eder.

Lekelere karşı geçerli bir diğer çözüm ise bebek pudrası

İkinci çare, antik çağlardan beri çocukların cildindeki kızarıklığı gidermek, tahrişi, terlemeyi gidermek ve cildin nemini kurutmak için kullanılan talk pudrasını baş kahraman olarak görüyor. Aynı şekilde ve aynı emici özelliği sayesinde minderlerdeki yağı emerek tüm lekeleri yok etme özelliğine sahiptir.

Yastığa talk pudrası serpin ve birkaç saat etki etmesini bekleyin, ardından bikarbonatla aynı şekilde fazla tozu temizlemek için bir fırça veya elektrikli süpürge kullanın; bu kesinlikle daha kullanışlıdır.

Evde bulunan sirke ve diğer doğal ürünler nasıl kullanılır?

Bu iki ilaca, yastıktaki kötü kokuları hızla gideren ve ferahlatan sirke eşlik ediyor . Daha sonra bir kova suya biraz sirke dökün, ardından bir bezi solüsyona batırın ve iyice sıkın çünkü hiç ıslak olmaması gerekir.

Elde edilen solüsyona çeşitli kokulardan seçeceğiniz esansiyel yağlardan birkaç damla ekleyebilirsiniz. Portakal, mandalina ve lavanta da rahatlamanıza ve uyumanıza yardımcı olur. Daha sonra nemli bezi yastığın üzerinden geçirin ve ardından güneşte veya havada kurumaya bırakın.

Tüm kumaşlarda inanılmaz leke çıkarma ve temizleme etkisine sahip oldukları için limon ve tuz eksik olamaz . Aslında limon bir zamanlar çamaşırların doğal beyazlığını canlandırmak için kullanılıyordu, oysa tuzun büyük yağ giderme ve antibakteriyel özellikleriyle biliniyordu. Daha sonra, doğrudan yastığa küçük miktarlarda serpilecek bir macun elde edinceye kadar iki ürünü karıştırın.

Nemli bir bez kullanarak özellikle lekelerin olduğu yerlere odaklanıyoruz . Bir saat kadar açık bırakın. Gerekli süre geçtikten sonra kuru veya temiz bir bezle çıkarılabilir. Sonuçta yastık yeni yıkanmış veya yeni satın alınmış gibi görünecektir.

Marsilya sabunu

Tertemiz beyaz yastıklara sahip olmanın son çaresi Marsilya sabunu kullanmaktır.

Bir litre ılık suya sadece bir bardak dökülmelidir. Bir bezi solüsyonla ıslatın , iyice sıkın ve yastığa hafifçe vurun. Daha sonra kurumasını bekleyin, minderler mükemmel olacaktır.

ev