Bulaşık makinesinden çıkarıldıktan sonra bile bardaklarınızda beyaz bir pus fark edebilirsiniz. Bu izler genellikle suda bulunan kireçtaşıyla bağlantılıdır ve inatçı olabilir. Bu çirkin beyaz renkli patineyi kaldırabilecek güçlü numarayı keşfedin.

Bulaşık makinesinde temizledikten sonra bile bardaklarda bazen beyaz halkalar görünebilir. Neyse ki kireç lekelerine karşı hızlı etki eden radikal bir çözüm var.

Beyazlatılmış lenslerdeki beyaz bulanıklık nasıl giderilir?

Bir bardağı temizlemek için, çoğunlukla temiz bir bezle silmeden önce sabunlu su kullanılır. Bulaşık makinesinde yıkandıktan sonra bile bazen beyaz bir örtü şeklini alan hoş olmayan kireç kalıntıları kalabilir. Bu, parlaklığını bozan patinaları olan gözlükler için de geçerli olabilir. Neyse ki, korkunç bir System D yöntemi ile bu izleri önlemek ve  kurtulmak mümkündür . Bu yüzeyler, muhteşem efektlere sahip birkaç büyükannenin hilesi sayesinde yeni gibi görünecek. Kireç lekeli bardaklarınızı parlatacak basit bir teknik!

parlatıcı gözlük

Lenslerdeki beyaz buğuyu gidermek için hangi numara kullanılır?

Bu System D tekniği,  kireçtaşının neden olduğu patinanın giderilmesinde radikaldir. Bunu yapmak için bardaklarınızı beyaz sirke ve sabunlu su karışımına batırmaya başlayın. Bu numara işe yarıyorsa, bunun nedeni asit çözeltisinin evdeki tüm yüzeyleri kireçten arındıran güçlü bir kireç önleyici görevi görmesidir. Kullanmak için bir bardak ılık sabunlu suya iki bardak beyaz sirke ekleyin. Temizleyiciniz hazır.

Bir leğende, bardakları solüsyona batırın ve  30 dakikaya kadar bekletin . Sonra onları mikrofiber bir bezle silin ve işiniz bitti. Sonuçlar muhteşem olacak!

beyaz sirke kiremit harcı

Gözlüklerinizdeki kireci temizlemek için başka ipuçları da var

Beyaz sirke ve sabunlu su tekniğinin ötesinde,  bu hoş olmayan beyazımsı tortuları ortadan kaldıran  başka numaralar da var. Bunları günlük olarak benimsemek işinizi kolaylaştıracaktır.

1- Gözlüklerinizdeki çizgileri gidermek için diş macunu

Bu günlük ürün, kireç kalıntılarından kurtulmak için idealdir! Kullanmak için gözlüklerinizi beyaz diş macunu ile ovun. Ardından bardakları  beyaz sirke ve sabunlu su karışımına  batırmanız gerekecek ve kireç taşına veda edebilirsiniz!

2- Bardaklarınızı parlatmak için karbonat

Bu, tüm ev işleri için dikkate değer bir ev malzemesi olan kabartma tozu ve biraz su ile bir macun oluşturmayı içerir. Uygulama yapılacak alanı bu macunla ovun ve  15 dakika boyunca kireç kalıntıları üzerinde etki etmesine izin verin . Camınızın parlaklığını geri kazanmak için durulayın ve silin!

3- Gözlüklerinizin parlaklığını geri kazandıracak gazete kağıdı

Eski bir gazete, camı parlatmak ve özellikle kireci çıkarmak için çok işinize yarayabilir. Gazeteyi beyaz sirkeye batırın ve   camın etrafında dairesel hareketler yapın . Büyü, değil mi?

Artık gözlüğünüzü lekeleyebilecek bu beyazımsı izleri nasıl etkili bir şekilde temizleyeceğinizi biliyorsunuz. Onları tek seferde parlatabilirsin!

ev