İşte görünümünü tamamen değiştirecek bu beş ipucu ile biberiyeyi sürekli gür tutmanın yolu.

Biberiyenizi sağlıklı tutmanızı sağlayacak beş ipucunu açıklıyoruz , kimse bunun bu kadar kolay olacağını beklemiyordu.

Sürekli gürleyen biberiye işte böyle yapılır

Pek çok insan, sürekli yoğun ve hoş kokulu bir biberiyenin tadını çıkarmak ister . Ne yazık ki, ancak, bu her zaman mümkün değildir.

İşte bu yüzden bugün size bitkinizin görünümünü tamamen değiştireceğinden emin olduğumuz 5 çok önemli ipucu sunuyoruz . Bunlar uygulanması çok basit 5 numara.

Biberiye

Öncelikle bitkinin zarar görmüş kısımlarını göründükleri gibi kesmek çok önemlidir . Bunu yapacağımız temel an kesinlikle bahardır, bu sebzenin büyümesini kolaylaştırmak zorunda kalacağımız bir dönemdir.

Birçoğunun bilmediği bir diğer temel adım , bitkinin yaklaşık 2 veya 3 yılda bir saksısını değiştirmektir. Bu şekilde biberiyenin ihtiyaç duyduğu alana göre de yeterince gelişmesine yardımcı olunacaktır.

Aslında, bitki geliştikçe büyümek için daha fazla alana ihtiyaç duyar, bu nedenle saksı değişimi yalnızca daha küçük bir yerden daha büyük bir kaba veya daha dar bir yerden daha büyük bir kaba geçtiğinde önemlidir. Size vereceğimiz bir diğer temel tavsiye de döllenme ile ilgili.

Büyümesine yardımcı olmak için bu bitkinin de gübreye ihtiyacı olduğunu bilmelisiniz . Bitkiyi Mart ayından itibaren, tam da baharın gelişiyle ve uçların kesilmesiyle birlikte gübrelemenizi tavsiye ederiz.

böyle koru

Biberiye , yardımıyla hazırlanan tüm yemeklere yaymayı başardığı aroması nedeniyle özellikle mutfakta çok sevilen bir bitkidir.

Ancak bu bitkinin bereketli bir şekilde büyüyebilmesi için onu korumak gerektiğini herkes bilmez. Bunu yapmak için sürekli olarak aşırı ısıya maruz kalmasını engelleyebilirsiniz.

Sürekli gür biberiye

Bu nedenle, kuru ve iyi havalandırılan , ancak güneş ışınlarının doğrudan gelişinden korunan bir alana yerleştirin . Size vereceğimiz bir diğer tavsiye ise biberiyeyi parazitlerden ve onu etkileyebilecek diğer tüm hastalıklardan korumanızdır.

Bunu yapmak için, bu koruyucu işlevi yerine getiren bir böcek ilacını periyodik olarak uygulamalıyız . Belirli bir mağazadan satın alabilir veya mevcut malzemelerle doğrudan evde oluşturabilirsiniz.

Bazıları, doğrudan evde bulabileceğimiz düşük maliyetli böcek ilaçları arasında Marsilya sabununun en iyisi olduğunu iddia ediyor. Bu ürünü kullanmak isterseniz yaklaşık 20 gramını benmari usulü eritmenizi tavsiye ederiz.

500 mililitre su ekleyin ve bir sprey şişesinin veya genel olarak bir buharlaştırıcı ile donatılmış bir şişenin içine yerleştirmek için her şeyi birleştirin. Bu yapıldıktan sonra, hafif ama aynı zamanda etkili olması için bitkilerinize püskürtebilirsiniz.

Az önce size verdiğimiz bu 5 ipucu ile süs bitkisi olarak saklayabileceğiniz veya yemeklerinizi hazırlamak için kullanabileceğiniz gerçekten bereketli ve sağlıklı bir bitkiye sahip olacağınızdan eminiz.