Bikarbonat mutfakta mükemmel bir müttefiktir, onu binlerce şekilde kullanabiliriz, ayrıca her türlü yemeği pişirmek için, temizlik ve hijyen açısından faydalıdır. Her zaman istenen etkiyi vermekle kalmaz, sağlığınıza bile zarar vermez ve herhangi bir kontrendikasyonu yoktur.

Yatağın üzerinde kabartma tozu

Çamaşır makinesine dökebilir, kabuklaşmış bulaşıkları temizlemek için kullanabileceğiniz gibi, ocağı yıkamak için de kullanabilirsiniz. Saçları yıkamak ve yumuşatmak için güzellik ilacı olarak bile faydalıdır .

Bugün tüm kötü kokuları ve daha fazlasını ortadan kaldırmak için yatağa da sürülebileceğini keşfediyoruz .

Yatağın üzerinde karbonat var, bu yüzden

Yaz aylarında ve hatta bazen soğuk mevsimlerde uyurken terlersiniz. Çarşaflar genellikle değiştirilir, çünkü söylemeye gerek yok, çok kötü kokuyorlar ve saatlerce nemli kalıyorlar.

Sorun şu ki çarşafları haftada birkaç kez bile değiştirmek yeterli olmuyor çünkü yatak ıslak ve nemli kalıyor ve uzun vadede hasara ve ciddi sorunlara neden olabiliyor. Bu nedenle yatağı yenilemek faydalı olabilir. Bunu yapmak için uygun ürünlere ihtiyacınız yok, sadece bazı tavsiyelere uyun ve bazı püf noktaları uygulayın; oyun kısa sürede bitecektir .

Karbonatla dakikalar içinde ferahlatıcı bir çözüm hazırlayın

Mucize çözüm, özellikle iki ürünü bir araya getirmeyi gerektirir : iki yemek kaşığı karbonat ve su. Kaseyi 500 ml suyla doldurun, ardından iki yemek kaşığı bikarbonat ve isterseniz 25 damla lavanta esansiyel yağı veya yatağı güzelleştirip uyumanıza yardımcı olan çay ağacı yağı ekleyin.

Bikarbonat faydalıdır çünkü dezenfekte eder ve küf ve mantarların görünümüyle mücadele eder . Lavanta esansiyel yağı ise yatağa hoş bir koku verir ve uykuda zorluk çekenlerin çok fazla rahatsızlık ve sorun yaşamadan hızlı bir şekilde uykuya dalmalarını sağlar .

Çözüm yatakta nasıl kullanılır?

Bikarbonat solüsyonunu yatağa uygulamak için sadece bir bez kullanın, önce solüsyonla ıslatın ve sonra kurumaya bırakın. Bir sprey şişesi de yararlı olabilir; yatağın ıslak değil nemli olması gerektiğinden çözeltiyi çok yakından püskürtmemeniz tavsiye edilir, aksi takdirde kuruması zorlaşır ve sonunda kokar.

Yapılacak en iyi şey çarşafları değiştirmek ve yatağı güneşin etkisinin tadını çıkarabileceği açık havaya çıkarmaktır.Yatağa çarpan ışınlar mevcut bakteri ve akarları öldürür ve yatağın eski haline dönmesini sağlar. yeni gibi, tamamen dezenfekte edilmiş.

Bu, mevcut akarları ortadan kaldırmanıza ve yenileri için bariyer görevi görmenize olanak tanıyan bir numaradır. Su ve bikarbonat solüsyonunu geçtikten sonra, böcekleri ve mevcut yumurtaları çekmenizi sağlayan elektrikli süpürgeyi kullanabilirsiniz.

Su ve bikarbonatla temizledikten sonra yatağınıza saf sodyum bikarbonat serpebilir, ardından bir fırça kullanarak her köşeye sürerek her yere yayılmasını sağlayabilirsiniz. Birkaç saat etki etmesini bekleyin ve ardından fazlalığı gidermek için elektrikli süpürge kullanın. İşlem hızlı ve kolaydır , ancak gerçekten işe yaraması ve iyi sonuçlar vermesi için her iki tarafta da periyodik olarak yapılması gerekir.

Lekeli yatak, işte çözüm

Yatak lekeliyse, birkaç küçük malzeme kullanılarak birkaç adımda fark edilebilir hale getirilebilir , ancak bunlar mucizevidir. Yataklarda genellikle terden kaynaklanan can sıkıcı sarı lekeler bulunur.

Bunları ortadan kaldırmak için, püskürtülmesi ve ardından yaklaşık 10 dakika etki etmesi için bırakılması gereken sirkeyi kullanın . Daha sonra bikarbonatı üstüne yayıp hareket etmesine izin veriyorsunuz. Birkaç dakika sonra leke artık orada olmayacak.

Yataklarda genellikle eksik olmayan bir diğer leke türü de kan lekeleridir . Bu durumda hile farklıdır. Bir bardak hidrojen peroksiti biraz tuz ve Marsilya sabunu ile karıştırın. Ortaya çıkan şey kalın bir macundur. Karışım doğrudan yatağın üzerine yayılmalıdır. Daha sonra tamamen kuruyana kadar etki etmesine izin verin. Bu noktada kalıntılar elimine edilir . Hidrojen peroksite batırılmış bir bez kullanarak yatağı yavaşça silin , hepsi bu . Birkaç saniye içinde ve stres veya dirsek yağı olmadan kan lekesi artık orada değildir.

ev