Biberiye ve yağ, birinci ve ikinci yemekleri hazırlamanıza izin verdiği için sadece yemek pişirmek için mükemmel malzemeler olmakla kalmaz, aynı zamanda kas ağrısı, iltihaplanma, her türlü ağrı ve sızı için de çare olabilir.

Bazı sağlık sorunları, çok hızlı etki gösteren ve kontrendikasyonu olmayan ilaçlara gerek kalmadan kolayca tedavi edilebilir.

Özellikle biberiye ve yağı ağrılı bölgelere uygulandığında akut ağrılarda dahi ciddi bir rahatlama sağlayabilir.

Biberiye ve yağ, doğal kas gevşeticiler, her zaman el altında bulundurduğumuz bu iki malzemenin yapabileceği şey budur.

Yağ ve biberiyenin hiç kimsenin inanamayacağı inanılmaz bir kas gevşetici gücü vardır. Birlikte kas spazmlarını hafifletmek ve daha fazlasını yapmak için kullanılabilirler. Birçoğu bunun siyatik sinir iltihabını tedavi etmek için mükemmel bir mucize olduğunu düşünüyor.

Biberiye ve yağ karışımını hassas bir cilde sahip olsanız bile sırtınızda, kollarınızda, bacaklarınızda, ellerinizde ve vücudunuzun diğer bölgelerinde kullanabilirsiniz. Aslında petrol bu durumda harikalar yaratıyor.

Hepimizin mutfağında bulunan basit malzemelerle nasıl şifalanırız?

İyi bir iyileşme sürecini başlatmak için doğal ilacı sızma zeytinyağı ve biberiye ile hazırlamalısınız. 4 yemek kaşığı EVOO yağı ve taze biberiyeye ihtiyacınız olacak.

Suya batırılmış yağ ve biberiye karıştırılır, daha sonra karışım etkilenen bölgeye sürülür ve en az 20 dakika etki etmesi beklenir. Ağrı ortadan kalkana veya en azından azalıncaya kadar işlemin tekrarlanması tavsiye edilir.

Yağ ve biberiye, mucizevi hazırlık

Alternatif olarak mükemmel sonuçlar veren ikinci bir hazırlık da vardır. Taze biberiyeniz yoksa taze toplanmış yeşil biberiye ile aynı özelliklere sahip olan kurutulmuş biberiyeyi kullanabilirsiniz.

Daha sonra bir yemek kaşığı kurutulmuş biberiye veya birkaç dal taze biberiye alıp en az 250 ml’lik büyük bir cam kavanoza koyun, ardından zeytinyağını döküp kapağını kapatın. En az 10 gün karanlık bir ortamda bir beze sarılarak bekletilir.

Daha sonra yağ, özveri ve azme bağlı olarak farklı nitelikteki herhangi bir sorunu çözmek için kullanılabilir.

Lezzetli bir çay hazırlayarak biberiyenin faydalarından ve özelliklerinden nasıl yararlanılır?

Biberiye etkilidir çünkü antioksidan bakımından zengindir. Bu nedenle her türlü arıza ve problem durumunda kullanılması %100 tavsiye edilir. Sadece cilde uygulanmakla kalmaz, aynı zamanda başka şekillerde de fazlasıyla tatmin edici olabilir.

Örneğin tek başına biberiye ile çok güzel bir çay hazırlayabilirsiniz, sıcak veya soğuk içimi keyifli, dinlendirici ve lezzetlidir. Çayı hazırlamak için şu adımları izleyin.

Bir dal alıp bir tencereye koyuyorsunuz. Ayrıca bu durumda kuru veya taze bir dal kullanabilirsiniz. Suyu ekliyorsunuz, 300 ml su yeterli oluyor, karışımı kısık ateşte kaynatıp 10 dakika pişmeye bırakıyorsunuz.

Süre geçtikten sonra çay, belki bir süzgeç yardımıyla bir bardağa süzülür ve soğuk bir kış öğleden sonrasında, sadece ısınmak için ama aynı zamanda herhangi bir öfkeyi veya can sıkıntısını uzaklaştırmak için çayın tadını çıkarabilirsiniz. hafif bir baş ağrısından biraz fazlası.

Özelliklerinde hiçbir değişiklik olmaksızın hem sıcak hem de soğuk olarak içilebilir. Mükemmel sonuçlar için biberiye çayını 3 ay boyunca günde en az iki kez tüketmelisiniz. Gerekli süre geçtikten sonra, olağanüstü sonuçlarla birlikte birçok faydayı hemen fark edeceksiniz.