Kuru bitkilere bir çay kaşığı: Bitkilerimizin tamamen ve hızlı bir şekilde iyileşmesini istiyorsak yapmamız gereken budur. Her harfine uyulması gereken ve kullanmayı asla bırakmayacağınız bir numara.

baharat tozu

Bitki meraklıları sıklıkla kuru bitki sorunuyla karşı karşıya kalır. Herkes burada bulacağınız gibi faydalı ve etkili çareler bulamayabilir. İşte bitkilerinizin hasar görüp kuruduğunda iyileşmesine yardımcı olacak çok geçerli bir çare. Bu yöntemle elde edilen sonuçlara şaşıracaksınız! Bilmeniz gereken her şey aşağıda.

Bitkiler kuruduğunda ne yapılmalı: ilk faydalı bilgiler

Birçok insan   evinde bulunan bitkilere bakım yapmayı sever. Bazıları için bitkilerine bakmak gerçekten çok önemlidir, çünkü bu durumlarda hissedilen sevgi o kadar büyük olabilir ki, ne pahasına olursa olsun bir çözüm bulmak isterler, böylece hemen ve çok fazla sorun yaşamadan iyileşebilirler.

Hatta bazen kuru olduklarını da görürsünüz ve bu noktada en iyi şekilde iyileşmeleri için en etkili çözümü bulmak gerekir. Muhtemelen hızlı bir şekilde.

Kuru bitkiler

Bu nedenle, mahvolmuş bitki bir orkide olduğunda, bu özel sorunla başa çıkmanın kesinlikle geçerli ve güvenli bir yoluna sahibiz. Bu durumlarda atılacak ilk adım hiç şüphesiz  tamamen çürümüş görünen yaprakların tamamının çıkarılmasıdır  .

Enfekte olmuş yaprakların diğer orkide bitkilerinden uzak tutulması gerektiği göz önüne alındığında, bu göz ardı edilemeyecek kadar önemli bir aşamadır.

Bu nedenle, açıkça zarar görmüş olan ve yerinde bırakılırsa bitkinin geri kalanına da bulaşabilecek tüm yaprakların kesilmesi önemlidir.

Bu işlem tamamlandıktan sonra   orkidelerin canlanmasını sağlamak için çiçekleri keseceğiz .

Alternatif olarak  çiçek saplarını da kesebilir  ve bu ilk işlemleri yaptıktan sonra  bitkiyi suyla durulayarak  sağlıklı yaprakları mükemmel bir şekilde temizleyebilirsiniz.

Bu aşamada bitkide bulunan tüm gübrelerin uzaklaştırılması  ve ayrıca tüm köklerin temizlenmesi önemlidir  .

Başlangıçta, kuru ve hasarlı bitkileri canlandırmak için yararlı olana tam olarak karşılık gelen bir sonraki aşamaya geçmeden önce yapılması gereken bu ilk tedavilerin gerçekleştirilmesi çok önemlidir.

Çay kaşığıyla kuru bitkilere uygulanan kusursuz yöntem: İşte bundan bahsediyoruz

Yukarıda belirtilen işlemleri yaptıktan sonra,  başlangıçta yaptığımız kesimlerin üzerine tarçın tozunu serpmeye devam edeceğiz  .

Tarçın

Bu, tarçın tozunun enfekte olmayan yaprakların aralıklarına yayılmasıyla dikkatli yapılması gereken bir işlemdir  .

Ayrıca orkidelerin tüm köklerine tarçın tozu serpmeniz gerekecektir   .

Bu aşamayı pratik bir kaşık kullanarak  tarçını bitkinin üzerine az önce belirtilen noktalara azar azar dökerek kolaylaştırabilirsiniz  .

Gördüğünüz gibi balkonunuzda veya bahçenizde bulunan bitkilere büyük fayda sağlayabilecek, yapımı oldukça kolay ve tamamen doğal bir ilaçtır.

Bu özel çalışma sırasında en önemli an, bitkilerinizin iyileşmesi için harika bir malzeme olan tarçın tozu kullanılarak bitkinin kesilen bölgelerinin kaplanmasıdır. Bir çay kaşığı tarçın kullanabileceğinizi hiç düşündünüz mü   ?

Bitkilerde takip edilecek sonraki adımlar şunlardır: gözden kaçırılmaması gereken detaylar

Yukarıda açıklanan her şeyi yaptıktan sonra belirli bir son tarihe uymanız gerekir. Hatta  minimum on gün maksimum 15 gün boyunca  ilaçlanan bitkilerin sulanmasına  gerek kalmayacaktır  .

Üstelik bu süre zarfında gübreleme işleminin yapılması dahi mümkün olmayacaktır   .

Bu arada, bu yöntemle tedavi edilen bitkiler yeterince aydınlatılmış, ancak bitkiye zarar verebilecek doğrudan güneş ışığının olmadığı bir yere yerleştirilmelidir  .

10 gün sonra tesisinizde gözle görülür bir iyileşme olduğunu hemen fark edeceksiniz   . Hatta onu etkileyen hastalığın tamamen iyileştiğini fark edeceksiniz. Bu aynı zamanda yeni yaprakların büyümesinde de görülecektir   .

Bu noktada bitkilerinizi tedavi etmek için başka bir ürüne, özellikle  B1 vitamini tabletlerine ihtiyacınız olacaktır  . Bunlardan 5 tanesini bir litre suya karıştırmanız gerekecek   .

tabletler

B1 vitamini kullanımı sayesinde elde edilen bu solüsyonla bitkilerinizi 2 haftada bir sulayabilirsiniz   .

Sulamadan önce saksıyı fazla suyu toplayacak bir kabın içine yerleştirmek önemlidir. Aslında ikincisi, siz bitkiyi sularken saksıdan çıkan bitki olacaktır.

Diğer bitkileri de bu özel kaba teker teker koyarak, daha sonra su ve B1 vitamini tabletleriyle hazırlanan solüsyonla sulayarak aynı işlemi devam ettirebilirsiniz   .

Daha önce ayrıntılı olarak açıkladığınız her şeye dayanarak, bitki bakımında kullanılan doğal yöntemlerin ne kadar etkili olduğunu doğrulayabildiniz. Diğer şeylerin yanı sıra bunlar, ticari sektörde bulunabilen kimyasallarla karşılaştırıldığında çevreye veya insan sağlığına zararlı olmayan metodolojilerdir.

Kesinlikle çok daha ekonomik olduklarını ve aynı zamanda olağanüstü sonuçlar elde etmenizi sağladıklarını unutmadan. Burada açıklanan basit çözümü kullandığınızda olduğu gibi  tarçın tozu kullanabilirsiniz  .

Son düşünceler: kurutulmuş bitkilere bir çay kaşığı

Kurutulmuş bitkilerin üzerine bir çay kaşığı  , hepsi bu! Size söylemiştik değil mi? Burada size söylediklerini harfiyen yerine getirmelisiniz, böylece bitkileriniz bir kez daha güzel ve ışıltılı olacaktır.

Kısacası bu sorunlarla karşılaştığında nasıl davranması gerektiğini çok iyi bilmeyenler artık rahat bir nefes alabiliyor çünkü az önce sunduğumuz yöntem doğal olmasının yanı sıra gerçekten de etkili. Bunu denediğinize pişman olmayacaksınız, hatta bitkileriniz size teşekkür edecek!

ev