Güzel bir orkide nasıl olur? Bunun bir damlası ile parlak ve çok yeşil yapraklara sahip olabilirsiniz. 

Çok yeşil ve parlak yapraklarıyla güzel bir orkide mi ? Tüm bunlar, tek bir damla ile yaprakların daha da güzel olmasını sağlayan temel bir bileşen sayesinde mümkündür. Minnettarlığı ve dostluğu iletmek için her zaman bir hediye olarak verilen zarif ve zarif bir bitki . Sağlıklı ve güzel olmanın sırları, sektördeki profesyoneller tarafından ortaya çıkıyor.

Orkide yapraklarını yeşil ve parlak yapan madde

Orkide yapraklarını daha da güzelleştirmenin ana maddesi Neem yağıdır. Özellikle bitkiler için kullanılan, endüstriyel ürünlerle karşılaştırılabilir özellik ve faydalara sahip bir pestisittir. Bahçeyi her türlü nesneden kurtarmak için ideal olan harika bir sivrisinek, pire ve kene kovucudur . Ayrıca, konsantrasyonu – doğru dozlarda – arılar için tamamen zararsızdır, bu da onu çiçeklerde ve çiçek tarhlarında kullanım için ideal hale getirir.

neem yağı

Neem yağı, tamamen doğal bir bileşendir , Hint kökenli yerel bir bitkinin özüdür. Yağın içinde, böcekleri engelleyen ve bitkinin koşullarını iyileştiren zengin bir azadirachtin varlığı vardır.

Bu yağla tedavi edilen bir bitki, kendisine zarar verebilecek böceklere olan çekimi ortadan kaldırır ve ayrıca her türlü hastalığa karşı koyar. Doğrudan bir antibiyotik ve antifungal etkiye sahiptir. %100 doğal bir ürün, bu nedenle organik tarımda da tavsiye ediliyor.

Neem yağı, bileşik nasıl hazırlanır

Orkide için uygun maddeyi oluşturmak için , bitkilerde kullanım sertifikasına sahip saf bir içerik seçmeniz yeterlidir. Belli ki tanınmış ve aynı zamanda sertifikalı bir şirket seçmek zorunda kalacaksınız.

Kullandığımız maddeyi hazırlamak için :

  • 1 litre su;
  • Bitkiler için sertifikalı 20 ml saf Neem yağı;
  • Yarım organik limon suyu.

Büyük bir pamuklu disk alırsınız ve ıslattıktan sonra, tüm özelliklerin derinlemesine nüfuz etmesini sağlamak için orkide yapraklarına hafifçe vurabilirsiniz.

Ya da böceklerin saldırılarından tamamen korumak için doğrudan yapraklarda ve dallarda buharlaştırılabilir . Tedavi , bitki için tam bir beslenme ve koruma döngüsüne sahip olmak için haftada üç kez tekrarlanabilir .

orkide yaprakları

Bir bitki bu yağ ile işlendikten sonra, özellikleri bitki yapılarıyla temas eder ve lenfatik sistem üzerinde hareket eder. Açıkçası, bitkiye yemek için veya tüm özsuyunu elde etmek için saldıran böceklerin çoğuna etki eder.

Bu özel durumda orkide üzerinde kullanılır , ancak maddeyi her türlü yeşil veya çiçekli bitki üzerinde kullanmak mümkündür. Uzman fidanlıklar, meyve bitkilerinde de kullanır ve oldukça az sonuç alır. Çok yeşil yaprakları ve rengarenk çiçekleri olan orkideler sonunda sağlıklı olacak .