Kocanızın erkek gömleğini beğendiniz mi ve kendiniz de beğenir miydiniz? Endişelenme, makas ve dikiş makinesi ile 10 dakikada elbise senin!

gömlek kes

Tamam belki 10 dakika nispeten az ama konsept belli, evde hayal gücü ve dikiş makinesi varsa hiçbir şey çöpe atılmaz. Ve kısacası her erkeğin olmazsa olmazı sizin de giyiminizin bir parçası olabilir. Bir erkek gömleğini bir kadın kıyafeti için nasıl kullanacağımızı öğrenelim.

Dolabından hiç eksik etmeyen bir giysi

Erkek gömleği, kendine saygısı olan hiçbir erkeğin gardırobundan eksik edilemeyecek çok yönlü ve şık bir giysidir . Zarif ve rafine bir tasarıma sahip olan bu giysi, çok yönlülüğü ve farklı tarzlara ve durumlara uyum sağlama yeteneği sayesinde belirli bir erkek giyim türü için gerçek bir kült nesnedir .

yaka

Erkek gömlekleri pamuk, yün, ipek, keten ve polyester gibi farklı malzemelerden yapılır ve farklı desen ve renklerde olabilir. Çoğu erkek gömleğinin bir yakası ve önünde bir sıra düğmesi vardır, ancak düğmesiz, dik yakalı veya sivri yakalı veya açık yakalı modelleri de vardır.

En yaygın erkek gömlekleri arasında , sivri uçlu bir yakanın varlığı ve ön ve manşetlerdeki düğmelerin varlığı ile ayırt edilen klasik gömlekler yer alır . Klasik gömlekler resmi bir görünüm için uygundur, bir takım elbise veya zarif bir pantolonla giyilebilir, ancak gündelik bir anahtarda, örneğin bir kot pantolonla giyilerek de reddedilebilirler .

Erkek gömleğinin bir başka çok popüler modeli, kareli veya çizgili bir desenin varlığıyla karakterize edilen kareli gömlektir. Kareli gömlekler çok yönlüdür ve grunge görünümünden hipster görünümüne ve tiki stiline kadar pek çok yoruma uygundur.

Erkek gömleğinin bir diğer popüler modeli de kot gömlektir. Bu, çıtçıtlı düğmelerin veya geleneksel metal düğmelerin varlığıyla karakterize edilir .

Denim gömlekler gündelik bir görünüm için mükemmeldir, ancak klasik kesim bir pantolonla kombinlenerek daha şık bir anahtarla da giyilebilirler.

Erkek gömleği

Özetle erkek gömleği, tarzını ve kişiliğini giyim yoluyla ifade etmek isteyen herkesin olmazsa olmazı bir giysidir . Çok yönlülüğü ve farklı durumlara uyum sağlama yeteneği sayesinde erkek gömleği, gardırobunun olmazsa olmazı olduğunu düşünen erkek modasını sevenler için gerçek bir kült nesnedir.

Bir erkek gömleği nasıl dönüştürülür?

Bir erkek gömleğini kadın gömleğine dönüştürmek nispeten basit bir iş olabilir. Bununla birlikte, kumaş işleme konusunda biraz beceri ve dikiş teknikleri bilgisi gerektirir . Bu kısa kılavuzda, kadın vücuduna uygun bir erkek gömleği elde etmek için yapılabilecek bazı temel işlemleri göreceğiz.

Çift

Doğru gömleği seçmek –  Bir erkek gömleğini kadın gömleğine dönüştürmek için kadın vücudunun şekline uyum sağlayan bir model seçmek önemlidir. Gömlek yeterli bedende olmalı ve bol fakat aşırı bol olmayan bir kesime sahip olmalıdır.

Kolları kısaltın – Erkek gömleklerinin kolları genellikle kadın gömleklerinden daha uzundur. Uygun bir uzunluk elde etmek için kollar bir dikiş makinesi veya makas kullanılarak kısaltılabilir.

Gömleğin genişliğini azaltmak – Erkek gömlekleri genellikle kadınlarınkinden daha geniştir. Gömleğin genişliğini azaltmak için bazı dikiş işlemleri yapmak mümkündür. Bunlardan biri örneğin yan dikişleri dikmek veya gömleğin sırt kısmında pililer oluşturmaktır.

Yaka Değiştirme –  Bir erkek gömleğinin yakası, bir kadın gömleği için çok büyük veya çok sert olabilir. Değiştirmek için tasmanın boyutunu küçültebilir veya daha yumuşak ve kadın boynunun şekline uyarlanmış yenisiyle değiştirebilirsiniz.

Kadınsı Bir Kalıp Yaratın – Daha kadınsı bir uyum yaratmak için gömleğin önüne dikiş ekleyebilirsiniz. Veya alternatif olarak omuzlarda fırfırlar yaratın . Ayrıca gömleğin uzunluğunu azaltmak ve daha iyi oturması için yan bantlar eklemek mümkündür.

Kadın bluzu

Ancak çok fazla pratiğiniz yoksa erkek gömleğini yeniden ayarlamak için basit bir model var. Uygulamada boyun ve kollar çıkarılmalı ve 3/4’lük bir boyuta indirilmelidir.

Kadın bluzu

Böylece gömleğin boyunu da kısaltıp vücudunuza uygun hale getirmiş olursunuz. Boyun ile ilgili olarak yuvarlak makasla genişletilerek tüm kesilere dikiş atılır.  Dikişlerin içine gömleğe arsız bir hava veren hafif bir lastik takabilirsiniz .

Açıkçası, bu model için kocanızın bedeni çok büyük olamaz! Gömleğin ön kısmına basit bir dekorasyon uygulayarak bitiriyorsunuz ve bu kadar!

ev