Gülleri patatesle çoğaltmanın mümkün olduğunu biliyor muydunuz? Size garip gelebilir, ancak kreşlerin kendileri tarafından önerilen etkili bir yöntemdir. Aynı zamanda çok basittir ve başarılı olmak için sözde “yeşil başparmak” a sahip olmanıza bile gerek yoktur.

Gül çiçeklerin kraliçesidir ve herkes evde kendinizi onlarla çevrelemeyi sever: onları bir patatesle sonsuz bir şekilde nasıl yeniden üreteceğimizi açıklıyoruz.

Bir euro harcamadan gülleri sonsuz bir şekilde çoğaltın, bir patatesle yapın: çok basit!

Gül

Gülleri patatesle çoğaltmanıza izin verecek yöntemi öğrenmeye hazır mısınız? İşte yapmanız gerekenler.

Kesimleri yaklaşık 20 cm uzunluğunda keserek başlayın.En az bir kez çiçek açmış olgun bir bitkiden türemiş olmaları çok önemlidir. Birkaç iyi temizlenmiş ve dezenfekte edilmiş makasla temiz ve eğik bir kesim yapın, ardından kesimleri, çoğaltmak için gereken patatesler hazır olana kadar kalacakları bir bardak suya koyun. Taze patatesleri alın ve muhtemelen koyu renkli kısımlar olmadan, sonra bir kalem yardımıyla ortalarında bir delik açın. Şimdi kesimi bir parça tarçın yardımıyla patatesin içine koyun.Oldukça büyük saksılara biraz evrensel toprak dökün ve patatesleri merkeze yerleştirin, kesimleri topraktan çıkarın.

Fidelerin büyümesini teşvik etmek ve nem ve ısıya karşı koymak için, plastik bir torba ile örtün, ancak kesimlerin hava alabilmesi için günde en az bir kez çıkarmayı unutmayın. Birkaç hafta içinde köklerin filizlenmeye başlayacağını göreceksiniz. Patates, fidelerin gelişmesi ve sağlıklı büyümesi için ihtiyaç duyduğu tüm besinleri sağlar.

Güller: Bunu yaparsanız onlara güzel, güçlü ve sağlıklı sahip olacaksınız!

Fidelere doğru şekilde bakmanın zamanı geldi. Sıcaklık asla 20 ° C’nin altına düşmemeli, ancak doğrudan güneşten kaçınmalıdır. Dünyanın her zaman nemli olduğundan emin olun, ancak zararlı olabilecek durgun suyu ortadan kaldırmak için tabakları her gün boşaltın. Fide geliştiğinde, bahçeye veya doğru büyüklükte bir tencereye nakledin.

Bununla birlikte, tamamen gereksiz bir çaba sarf etmemek için, size az önce gösterdiğimiz gibi, tüm gül çeşitlerinin çoğalamayacağını öne sürüyoruz. Hatalardan kaçınmak için, operasyona başlamadan önce, iyi bir kreşçiden veya güvendiğiniz uzman bir bahçıvandan tavsiye isteyin