Kitaplığı veya evinde kitap koyabileceği özel bir alanı olan herkesin bu yazıda sunduğumuz tavsiyelere dikkatle uyması gerekecektir. Kitapların sayfaları arasına 3 defne yaprağı koymak ne işe yarar? İşte bununla ilgili tüm detaylar.

Bir kitapta üç defne yaprağı

Okuma konusunda tutkulu olan, boş zamanlarının çoğunu maceralı, romantik veya diğer konulu hikayelerin sayfalarında geçiren birçok insan var. Bilginizi artıracağı, hafızanızı ve dikkatinizi keskin tutacağı için okumak size çok iyi gelir.

Evde bir kitaplığa sahip olmak pek çok kişinin hayalidir. Ancak, herkesin böyle bir alana kitap yerleştirmek için yeterli alanı yoktur. Kitaplar nasıl ve nerede bulunursa bulunsun , bakımlarının özenle yapılması önemlidir .

Ancak bu sayede tozdan, geçen zamandan ve daha birçok faktörden dolayı bozulmazlar. Kitap koleksiyoncuları da bu öğelerin görünümüyle çok ilgilenirler. İçlerinde yazanları “kıskanmalarının” yanı sıra, aslında tamamen estetik ve yapısal yönlerini de büyük ölçüde korumaya çalışırlar .

Bu makalede, kitaplarınıza yönelik gerçek bir tehdidi savuşturmada basit defne yapraklarının özellikle ne kadar etkili olabileceğini görüyoruz . Neye atıfta bulunuyoruz? İşte bu konuda bilmeniz gereken her şey.

Evdeki kitaplara yönelik sürekli bir tehdidi savuşturmanızı sağlayan 3 defne yaprağı

Kitaplarınızı en iyi şekilde saklamak çok önemlidir. Aslında, zamanla önemli miktarda toz biriktirebilirler. Özellikle alerjisi olanlar için havayı daha az solunabilir hale getirmenin yanı sıra, kütüphaneyi temizlememek koleksiyonlarınıza gerçek anlamda zarar verebilir.

defne özellikleri bırakır

Çoğu zaman, kitapların bozulma tehlikesini önlemek için rafların tozunu almanın veya üstünkörü temizlemenin yeterli olabileceğini düşünürüz. Gerçekte işler pek de öyle değildir. Rahatsız edici tozu ortadan kaldırarak ve ortamı daha “taze” hale getirerek alanı kesinlikle biraz sterilize ederdik.

Ancak kitapların sayfalarının yıpranma riski devam edebilir. Nedeni? Özellikle karanlık, nemli ve tozlu yerler, gümüş böceği olarak adlandırılan, katran öldürücü özelliklere sahip bazı küçük böcekleri çeker . Bu evcil parazitler genellikle kitapçılarda veya kitapların sayfaları arasında bulunabilir, kağıttan beslenir ve koleksiyonların yıpranmasına ve yıpranmasına önemli ölçüde katkıda bulunur.

Bu tehdidi savuşturmanın bir yolu var mı ? Kesinlikle evet. Laurel’in büyük yardımının geldiği yer burasıdır . Kitabın sayfaları arasına veya başka bir belirli alana 3 adet defne yaprağı koyarsanız ne olur? Bu konuda bilinmesi gerekenleri öğrenelim.

Defneyi kitabın sayfaları arasına yerleştirmek: İşte büyük bir tehlikeye karşı etkili çözüm

Kütüphanedeki her kitabı açmak veya kapsamlı bir şekilde temizlemek her zaman – ne kadar açık olsa da – mümkün değildir. Aslında herkesin bu şeyi yapmak için boş zamanı yoktur. Bununla birlikte, çoğu zaman, inanılmaz özelliklere sahip bazı ürünler sayesinde, bazı doğal ilaçlar imdadımıza yetişir . Beklendiği gibi defne yapraklarına atıfta bulunuyoruz .

Defne yaprakları

Bu aromatik bitki, birçok faydalı özelliğinin yanı sıra, evin en gizli ve karanlık yerlerinden küf ve nemi uzaklaştırma özelliğine de sahiptir. Bu nedenle , her kitabın sayfaları arasına üç yaprak yerleştirmek, gümüş böceği tehdidini büyük ölçüde ortadan kaldıracaktır .

Alternatif olarak, kütüphanenin bazı noktalarına veya kitap koleksiyonlarınızın olması gereken alana da defne yaprağı yerleştirmeniz mümkün olacaktır. Defne yüzyıllardır bilinen doğal bir ilaçtır. Parazitler ve genel olarak tüm böcekler, bu aromatik bitkinin yaydığı kokudan rahatsız olur .

Aslında, özellikle yoğun. Sadece birkaç yaprak bile böceklerin defnenin bulunduğu alandan “kaçması” için yeterlidir. Bu nedenle tavsiyemiz, defne veya alternatif olarak lavanta kullanmaktır. Bu öğeler, haşereleri öldürebilen veya kitaplarınızdan uzak tutabilen özelliklere sahiptir.

O halde çoğu, naftalin veya kimyasal kökenli diğer elementleri kullanır. Ancak biz defne gibi daha doğal çözümler kullanmanızı öneririz. Aslında herhangi bir risk ortadan kalkacaktır. Doğal ilaçlar şüphesiz en güvenli ve en etkili olanıdır .

ev