Bahçesinde kazı yapan Rich Gilson, gerçek bir hazine bulur.

Bahçede kazma

Amerikalı bir adam, bahçesinde çalışma yaparken, beklenmedik bir keşif yapar. Basit bir bakım ve temizlik işi gerçek bir hazineyi gün ışığına çıkarabilir. Birçok durumda, bahçede veya birinin evinin altında gizlenmiş buluntular ve hazineler duyduk.

Yeraltında gizli, birçok hazine ve değerli eşya bulabilirsiniz. Bu adamın arka bahçesinde ne bulduğunu bilmek için, aşağıda okumanızı öneririm.

Bahçesinde bir hazine bul

Arka bahçede kazı yaparak hazine bulmak her gün değil, ama evinin arka bahçesinde belli bir Rich Gilson’a olan şey buydu. Gilson, bahçesinde küçük bir hazine bulmasıyla tanındı. Büyük bir ganimet olmasa da, adam hala bu konuda çok hevesliydi. Uygulamada, bahçesinde gömülü, 1934 yılına ait banknotların bulunduğu bir kavanoz vardı.

Eski sikkelerin hazinesi

Dempsey’in eski banknotlarını bulan Susan ve Rich çifti, New Jersey’de yaşıyor. Görünüşe göre yeşillik üzerinde düzenli bakım çalışmaları yapmak için dışarı çıkan Bay Gilson, kürek kullanarak bir şeye çarptı. İlk başta adam bunun bir kaya olabileceğini düşündü, sonra kırık camın sesini duydu.

Bu noktada, bir grup banknot içeren bir cam kavanozun zemininin altındaki varlığı fark etti. 10 ve 20 banknotların mezheplerinin toplam değeri bin dolardı. Adam ve karısı, bu noktada, bu beklenmedik keşfin arkasındaki hikayeyi keşfetmek için çalıştı. Şaşırtıcı olan, çiftin bulunan parayı harcamama ve saklama seçimidir.

Dempsey’nin Hikayesi

Gilson’lar tarafından bulunan banknot kavanozu aslında neredeyse bir yüzyıl önce birikimlerini bahçede saklayan James Dempesy’ye aitti. Bu gizli paranın hikayesi, evin bir zamanlar ait olduğu Bay Dempsey ile bağlantılıdır. Birçok fedakarlıkla bu miktarı toplamayı başarmıştı ve sonra kimsenin bulamayacağı bir yerde saklamaya karar verdi.

eski bahçe kürek

Özellikle, Bay Dempsey’in kızına ganimetleri güvenli bir yerde saklaması talimatını verdiği anlaşılıyor. Arazisini kazarken küçük hazineyi bulan Bay Gilson, daha sonra bu parayı harcamamaya karar verdi.  Yerin altına gizlenmiş  kavanozda bulunan banknotlar, mevcut döviz kuruna göre 20 bin dolar değerinde olacaktı.

Yirmili ve otuzlu yaşlarda insanlar birikimlerini bankaya yatırmak yerine evde saklamayı tercih ediyorlardı. Evin eski sahibi Bay Dempsey’in yaptığı da tam olarak buydu, hazinesini o kadar iyi sakladı ki, yaklaşık yüz yıl boyunca gizli kaldı.

Yerin altında bir hazine saklamak

Banknotları yerin altında iyi gizlemek, mahvolmalarını önlemek için bazı ayrıntılara dikkat etmek gerekir. Yeraltında para saklama fikri o kadar sıradışı değil, ancak kriterlerle yapılmalıdır. Tasarruflarınızı bahçede gizlemek için önce bir cam kap almalısınız.

Bundan sonra, para bir torbaya ve daha sonra bir kavanoza yerleştirilmeli, daha sonra iyice gömülmelidir. Cam, kağıt parayı tutmak için mükemmel bir malzemedir, çünkü uzun yıllar bozulmaz. Genel olarak, paranın en iyi şekilde korunabilmesi için sulama sistemlerinden veya borulardan uzağa gömülmesi gerekir.

Hazineleri yerin altında saklamanın avantajlı bir yönü, olası hırsızlıklara karşı güvenli bir yere güvenebilmektir. Para veya diğer değerli eşyaları saklayabileceğiniz çeşitli yerler var, ancak kesinlikle bahçe en güvenli ve en orijinal yerlerden biri.