Defne yapraklarını yağ dolu bir kavanoza daldırın ve sayısız ve anında faydasını keşfedin. Asla inanmayacaksın, asla geri dönmeyeceksin.

Size hayatınızı kesinlikle değiştirecek bir tüyo veriyoruz. İşte defne yapraklarını bir kavanoz yağda ıslatmanın faydaları … Dilsiz kalacaksın.

Defne yaprağı, beklemediğiniz tüm faydalar

Doğa, iyi hissetmek ve vücudumuza basit bir şekilde bakmak için birçok doğal çare sunabilir. Bazen meyveleri, otları veya bitkileri ile birçok sorunu çözme yeteneğine sahip olan doğa ananın gücünü hafife alıyoruz. Örneğin defne yapraklarını düşünün.

Defne

Olağanüstü özelliklere sahip olduklarını biliyor muydunuz ? Muhakkak ki çoğunu tanımıyordunuz. Defne sadece yemeklere çeşni vermek için kullanılmaz, aynı zamanda doğal ve çok eski bir tıbbi ilaçtır, gerçekten olağanüstüdür.

Sitrik asit, tanenler, flavonoidler, steroidler ve esansiyel yağlar açısından zengin , Lauraceae familyasına aittir. Dünya çapında 25.000 kadar tür var. Her ne kadar çoğunlukla mutfakta, örneğin çorbaları veya güveçleri tatlandırmak veya balık ve baklagilleri baharatlamak için kullansa da, gerçekte defne bitkisinin başka faydalı özellikleri vardır.

Defne yaprağının kaygıyı azaltabileceğini biliyor muydunuz ? Bilimsel çalışmalar, defne yapraklarını yakarak elde edilen kimyasal bileşiğin beyin üzerinde sakinleştirici bir etkiye sahip olduğunu göstermiştir.

Ama hepsi bu kadar değil. Defne yaprakları ayrıca eklemlerdeki iltihaplanmayı azaltabilen ve aynı zamanda vazokonstriktör etkiye sahip doğal anti-inflamatuar maddelerdir , bu nedenle kan dolaşımını düzenler ve sinir uyarılarını gevşetir.

Bu arada defne yaprağı ile bir bitki çayı demlerseniz , migreninizin veya baş ağrınızın saniyeler içinde geçeceğini garanti ediyoruz . Ama defne yapraklarını bir kavanoz yağa koyarsak ne olur? Nihai sonuca hayran kalacaksınız.

Petrol ve defne: vücut için anında faydalar

Defne yaprağının vücudumuza sağlayabileceği birçok fayda olduğunu daha önce söylemiştik . Giderek daha fazla insan bu deneyi deniyor: yağ dolu bir kavanoza defne yaprağı koyun. Ne sebeple?

Defne ve yağ

Ne oluyor? Size söylüyoruz. Bu deney , eklem ağrısının tedavisinde gerçekten etkili olduğunu kanıtlayacaktır . Hangi yolla? Birkaç satır yukarıda da söyledik: defne yaprakları, iltihaplanmayı ve özellikle eklemleri azaltan doğal bir anti-enflamatuardır.

Kurutulmuş defne yapraklarını da yiyebilirsiniz. Bronşlarımızı ve akciğerlerimizi arındırarak ve mide ve bağırsaklardaki herhangi bir iltihaplanmaya etki ederek onları temizlemeye yardımcı olurlar . Ayrıca defne yaprağı dişleri temizlemenin yanı sıra ağız boşluğu enfeksiyonlarını da ortadan kaldırır ve nefesi arındırır.

Kan sıvılaşması meydana gelebileceğinden hamilelik veya emzirme durumu dışında herhangi bir yan etkisi yoktur . Şimdi varisli damarları ve eklem ağrılarını tedavi edecek tarifin yapımına geçelim .

Küçük bir kavanoz natürel sızma zeytinyağına ve yirmi defne yaprağına ihtiyacınız olacak . İkincisini bir tabağa sabitleyin, bir baharat öğütücü veya karıştırıcı alın ve karıştırmaya başlayın . Yeşil bir tozun oluşacağını göreceksiniz.

Şimdi bu öğütülmüş kahveyi bir cam kavanoza aktarın ve üzerine 100 ml saf yağ dökün . İyice karıştırın. Bu noktada küçük bir tencereye bir bardak soğuk su dökün ve kavanozunuzu tencerenin içine yerleştirin ve kapağını kapatın.

Ateşi yakın ve içindekileri kaynatın, yağın kaynamadığından emin olun. Otuz dakika sonra altını kapatıp kavanozumuzu tencereden alıyoruz.

Yağımızı soğumaya bırakın ve başka bir cam kavanozda süzgeçle süzdükten sonra kullanmaya başlayın. Bu noktada, (oluşturulan solüsyona batıracağınız) bir pamuklu ped alın ve ağrılı bölgelere veya varisli damarların üzerine geçirin.

10 dakika sonra eklem ağrılarının neredeyse tamamen kaybolduğunu  ve zonklayan varislerin artık sizi rahatsız etmeyeceğini göreceksiniz . Ağrı ve iltihaplanmayı ne kadar kolay tedavi edebileceğinizi gördünüz mü?

defne yağı