Bir bardağa biraz portakal kabuğu ve tuz koyarak harika bir sonuç elde edeceğiz. İşte hangisi.

İtalya’da , bölgemizde yetişen ve bazı bölgelerin gerçek spesiyaliteleri haline gelen birçok meyvemiz var ve bunların çoğu, örneğin portakal gibi turunçgillerdir .

Bu turunçgil meyvesi piyasada yaygın olarak Navel olarak adlandırılan Tarocco, Navelina , Tarocco Gallo , Moro, Sanguinello , Tarocco Nocellare ve Washington Navel gibi birçok çeşidinde bulunabilir .

Portakal: Kabuğu tuzlu bir bardağa koyarsak ne olur?

İtalya’da en çok portakal yetiştirilen bölge Sicilya’dır ve aslında Sicilya portakalları, sağlığa da faydalı olan eşsiz ve kusursuz lezzetleri nedeniyle tüm dünyada kıskanılmaktadır.

Turuncu

Aslında o zamandan beri, kendimizi güçsüz bulduğumuzda ve üşüttüğümüzde, portakal suyu içerek aldığımız C vitamini yükü bize enerji yükünü verir.

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, güç kazanmamıza yardımcı olan ilaçlarda olduğu kadar grip ve enfeksiyonlara karşı olanlarda da, bağışıklık sistemimizin bizi hastalıklara karşı savunmasına yardımcı olduğu için , bileşenler arasında sıklıkla portakal buluyoruz.

Portakal kabuklarını tuzlu bir bardağa koyunca böyle oluyor

Yılbaşı tatili ile birlikte bu dönemde portakal oldukça yaygın olup, en çok tüketilen meyvelerden biri olarak yılbaşı ve yılbaşı yemeklerinde sofralarda rahatlıkla bulunabilmektedir .

Kusursuz kokuları genellikle bu dönemle ilişkilendirilir ve genellikle bu narenciye meyvesi, portakalın bazı elementlerinin kullanılması sayesinde evinizi dekore etmek için de kullanılır .

Bazıları dairesel portakal dilimlerini kurutup ağaçlarında dekorasyon olarak kullanma eğiliminde olsa da, diğerleri kişiselleştirilmiş süslemeler yapmak için bu narenciye meyvesinin sadece kabuğunu kullanma eğilimindedir .

Diğerleri ise, uçucu yağların salınmasını ve kokunun evin her yerine yayılmasını sağlamak için kabuğu bir leğenin içine veya bir radyatöre yerleştirme eğilimindedir.

Çok az kişinin bildiği yöntem

Ancak çok az kişi bilir ki , bu kabuklar tuz ilavesiyle kahvaltılık veya kahve fincanlarımızda oluşabilecek büyük bir sorunu çözmek için mükemmel bir müttefiktir .

Çoğu zaman, sabah içeceğimizi içtiğimizde veya kahveyi yudumladığımızda , bulaşıklarımızı iyi yıkamamıza rağmen, fincan kirli ve halelerle kalır.

Bu, çikolata veya arpayı sütle birlikte kullandığımızda veya kahve , birçok yıkamadan sonra bile çıkaramadığımız kahverengimsi izler bıraktığında olabilir .

Portakal kabuklarını tuzlu bir bardağa koyunca böyle oluyor

Bardağımıza tuz koyup portakal kabuğu yardımıyla bardağın duvarlarına sürterek bu fazla kirin adeta sihir gibi nasıl temizleneceğini göreceğiz.

Bardak tamamen temiz ve kalıntısız olacak ve ardından durulayıp içeceğimizi yudumlamak için tekrar kullanabileceğiz.

Bu yöntem, diğer bulaşıklarda da kullanılabilir, çünkü portakal kabuğunun yardımıyla tuz , endüstriyel ürünlere para harcamak zorunda kalmadan fazla kiri yağdan arındırma ve çıkarma eğilimindedir.